گزیده اخبار :

تعلیق کمک‌های مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی

ترامپ از تعلیق کمک‌های مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی خبر داد.
تعلیق کمک‌های مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،رئیس جمهور آمریکا از تعلیق کمک‌های مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی خبر داد.

ترامپ در ارتباط با این تصمیم خود به خبرنگاران گفت:

ما باید روابط خود را با سازمان بهداشت جهانی بررسی کنیم چون این سازمان مرتکب اشتباه شد و باید زودهنگام همه‌گیری کرونا را اعلام می‌کرد.سازمان بهداشت جهانی از ما پول گرفت اما از تصمیم من برای جلوگیری از ورود چینی‌ها به ایالات متحده انتقاد کرد بنابراین کمک‌های مالی آمریکا به WHO را به حالت تعلیق در می‌آورم.

دونالد ترامپ همچنین گفت آمریکا نقش سازمان جهانی بهداشت در سوءمدیریت و پنهان‌کاری شیوع ویروس کرونا را مورد بررسی قرار خواهد داد.

در این راستا دبیر کل سازمان ملل متحد از اقدام رئیس‌جمهور آمریکا در قطع حمایت مالی از سازمان بهداشت جهانی در بحبوحه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ انتقاد کرد و گفت الان وقت قطع حمایت مالی از سازمان بهداشت جهانی نیست.

همچنین سناتور آمریکایی اقدام ترامپ در قطع حمایت مالی از سازمان بهداشت جهانی را تلاش برای انحراف افکار عمومی و آن را تنها در جهت منافع سیاسی دانست.

کریس مورفی،سناتور دموکرات کنگره آمریکا گفت:

ترامپ نا امیدانه برای پیدا کردن قربانی به منظور منحرف کردن نگاه‌ها از سوء مدیریت خود تلاش می‌کند.خروج از سازمان بهداشت جهانی، آمریکا را نا امن‌تر می‌کند و احتمال شیوع ویروسی دیگر را افزایش می‌دهد.تصمیم ترامپ تنها در جهت منافع سیاسی است.

 

امتیاز 3.28/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه