سه شنبه، 8 آذر، 1401 | Tuesday 29th of November 2022
۰۰:۳۹
اجتماعی - کد خبر : 1961
يكشنبه، ۰۶ بهمن، ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

تصویب لزوم شفافیت میزان هزینه انتخاباتی داوطلبان نمایندگی مجلس

طرح شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت های انتخاباتی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی امروز در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

تصویب لزوم شفافیت میزان هزینه انتخاباتی داوطلبان نمایندگی مجلس

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایسنا، در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی که امروز به ریاست علی لاریجانی تشکیل شد، مواردی چون بررسی جزئیات طرح شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت های انتخاباتی نامزدهای نمایندگی مجلس، رفع ایراداتی که شورای نگهبان از لایحه درآمد پایدارو هزینه شهرداری ها و ........در دستور کار نمایندگان مجلس قرار داشت.

در خصوص بررسی جزئیات طرح شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت های انتخاباتی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی، طی مصوبه ای امکانات و منابع قانونی تامین هزینه های مالی تبلیغات و فعالیت نامزدهای نمایندگی مجلس تعیین و ساز و کار دریافت و پرداخت کمک های نقدی و غیر نقدی برای تامین این هزینه ها توسط نمایندگان تبیین و شفاف سازی شد

بر اساس ماده 5 طرح شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت های انتخاباتی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی که به تصویب نمایندگان مجلس رسید، مقرر شد تااز این پس وزارت کشور حداکثر هزینه هر نامزد انتخاباتی را بررسی و تعیین کرده و بعد از تایید هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات به نامزدهای نمایندگی مجلس اعلام شود همچنین چهارچوب هزینه های انتخاباتی هر داوطلب نیز توسط نمایندگان مشخص شد.

در ادامه بررسی این طرح، ماده 7 نیز به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید که داوطلبان نمایندگی مجلس را ملزم به افتتاح حسابی مستقل جهت نقل و انتقال وجوه و منابع نقدی مربوط به هزینه های انتخاباتی و معرفی آن به هیئت نظارت می نماید.

براساس مصوبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تمامی کمک های مالی دریافتی توسط داوطلبان نمایندگی مجلس باید درسامانه مالی انتخابات ثبت شود.

در صورت انجام هرگونه هزینه تبلیغاتی و انتخاباتی برخلاف قانون توسط داوطلبان نمایندگی مجلس، براساس ماده 10 مصوبه این طرح فرد متخلف از نامزدی در تمامی انتخابات محروم خواهد شد.

لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها

در ادامه  نمایندگان مجلس به بررسی و رفع ایراداتی که شورای نگهبان در خصوص لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها گرفته بود، پرداختند.

همچنین لایحه قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد با 130 رای موافق به تصویب رسید تا نظر شورای نگهبان تامین شود.

در ادامه مجلس شورای اسلامی با ارجاع گزارش کمیسیون آموزش مجلس در خصوص مسائل مرتبط با فرهنگیان و مدارس خادرج از کشور به قوه قضائیه برای رسیدگی به تخلفات مطرح شده موافقت کرد.

نمایندگان مجلس با 150 رای موافق طرح استفساریه بند ج ماده 112قانون برنامه ششم تئسعه را به تصویب رساندند که بر طبق آن بازنشستگان شاغل در مناطق جنگی از مزایای ایثار برخوردار می شوند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 8 آذر، 1401
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد
تحلیلگر ایران زمین
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد

با هدایت دنگ شیائوپینگ اقتصاد چین در دهه ۸۰ و ۹۰ دچار تحول شد. در دوره ریاست جمهوری جیانگ زمین سرکوب سیاسی و رشد اقتصادی پیگیری شد و همین سیاست در دوره ریاست جمهوری هو جینتائو و شی جین پینگ به اوج خود رسید.

رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران
تحلیلگر ایران زمین
رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران

پوتین امیدوار بود با آغاز زمستان و احتیاج اروپا به گاز روسیه، بتواند اوکراین و متحدان غربی اش را در تنگنا قرار دهد و شرایط را به نفع خود تمام کند اما انتشار خبر پر شدن مخازن گازی اروپا آب سردی بر پیکر او ریخت.