گزیده اخبار :

ترامپ: آمریکا به نقطه اوج منحنی در شیوع کرونا رسیده است.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا گفت: ایالات متحده به نقطه اوج در شیوع نوع جدید ویروس کرونا رسیده است.
ترامپ: آمریکا به نقطه اوج منحنی در شیوع کرونا رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، دونالد ترامپ گفت: "ما در بالای منحنی هستیم و من به این اطمینان دارم." در عین حال ، وی گفت ، در برخی مناطق ، میزان شیوع ویروس کرونا در حال حاضر كاهش یافته است.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا  نیز در یک نشست خبری ، در مناطقی كه اوضاع کرونا حادتر بود ، اظهار داشت که ثبات به طور فزاینده ای مشهود است. وی به عنوان نمونه  شهرهای نیویورک و دنور و همچنین ایالت لوئیزیانا را نام برد.

پیش از این گزارش شده بود كه سازمان اطلاعات آمریكا در نوامبر 2019 به دولت دونالد ترامپ درباره عواقب كرونا ویروس هشدار داد. خاطرنشان می شود که پس از آن سرویس های اطلاعاتی گزارشی را منتشر کردند که در آن این بیماری عفونی تشریح شده و گفته می شود ساکنان ووهان به تدریج به ویروس کرونا مبتلا شده اند و این وضع نه تنها در زندگی مردم بلکه بر تجارت در منطقه نیز تأثیر گذاشته است.

در حال حاضر ، ایالات متحده از نظر تعداد موارد به کووید ـ 19 رتبه اول را در جهان دارد. از 10 آوریل ، 462 هزار مورد ابتلا در این کشور به ثبت رسیده است ، 16.5 هزار نفر فوت کرده اند و 25.4 هزار نفر نیز درمان شده اند.

گفتنی است که تنها در دو روز نزدیک به 4000 نفر در ایالات متحده بر اثر کرونا جان باختند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. براساس آمار سازمان بهداشت جهانی ، بیش از 1.5  میلیون نفر به آن مبتلا شده و بیش از 80  هزار نفر درگذشته اند.

 

 

امتیاز 3.29/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه