سه شنبه، 1 تير، 1400 | Tuesday 22nd of June 2021
۰۶:۲۸
پنجشنبه، ۳۰ ارديبهشت، ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۸

تدوین کتاب تاکتیکی اقدامات مشترک کشورهای عضو آیونز

نخستین بار، کتاب تاکتیکی متناسب با استفاده در رزمایش‌های مشترک میان کشور‌های عضو آیونز در نیروی دریایی ارتش تدوین و ابلاغ شد

تدوین کتاب تاکتیکی اقدامات مشترک کشورهای عضو آیونز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، نخستین بار، کتاب تاکتیکی متناسب با استفاده در رزمایش‌ها و اقدامات مشترک میان کشور‌های عضو آیونز، ویژه منطقه اقیانوس هند و حوزه‌های ژئوپلیتیکی دریایی جمهوری اسلامی ایران شامل خلیج فارس، دریای عمان، اقیانوس هند و دریایی خزر در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تدوین و ابلاغ شد.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و رئیس دوره‌ای «اجلاس فرماندهان نیرو‌های دریایی اقیانوس هند» IONS، با اعلام این خبر گفت: ریاست ایران بر اجلاس فرماندهان نیرو‌های دریایی اقیانوس هند (Indian Ocean Naval Symposium) در حالی تیرماه سال جاری به پایان می‌رسد که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در پایان ریاست ۳ ساله خود، یک تغییر بزرگ را در این اجلاس به یادگار خواهد گذاشت.

وی افزود: این تغییر بزرگ، یک کتاب تاکتیکی برای رزمایش‌ها و اقدامات مشترک میان کشور‌های عضو آیونز، ویژه منطقه اقیانوس هند و حوزه‌های ژئوپلیتیکی دریایی جمهوری اسلامی ایران شامل خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند و دریایی خزر است.

دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: این کتاب یک نشریه تاکتیکی شامل محاوره و مکالمه تاکتیکی بین نیرو‌های دریایی است که به عنوان یک زبان مشترک میان کشور‌های دوست برای تعامل با یکدیگر در جریان رزمایش‌ها، تمرین‌ها و عملیات‌های دریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: این در حالی است که پیش از این، کشور‌های منطقه اقیانوس هند برای تعامل در دریا و انجام عملیات‌های دریایی از زبان مشترک کشور‌های عضو ناتو با عنوان N.T.P (NATO T‌ACNICAL Publication) استفاده می‌کردند.

وی افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوره ریاست خود بر آیونز، نشریه جدید برای جایگزینی کتاب ناتو تهیه کرد که البته در همان زمان با مخالفت کشور‌هایی نظیر انگلستان و فرانسه و برخی دیگر که خودشان عضو ناتو هستند، روبرو شد.

دریادار خانزادی گفت: با پیگیری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و استفاده از متخصصان و کارشناسان داخلی این نیرو، کتاب تاکتیکی جدید با عنوان I.T.P مخفف IONS Tactical Publication در حوزه ژئوپلیتیک ایران تحت عنوان Iran Tactical Publication تهیه شد که قرار است بنده به ریاست آینده آیونز (فرانسه) تحویل دهم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: طراحی و تدوین این کتاب که شامل موضوع‌ها و مباحث مخابرات تاکتیکی است، جمهوری اسلامی ایران را در جمع اندک کشور‌هایی که چنین توانمندی دارند، قرار می‌دهد.

وی اذعان داشت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلام ایران، علاوه بر تهیه و تدوین این کتاب، سند دیگری نیز برای تعامل دریایی با دو کشور روسیه و چین کرده است.

امیر دریادار خانزادی افزود: ایران، روسیه و چین دو سال قبل اولین رزمایش مرکب سه جانبه خود را در شمال اقیانوس هند برگزار کردند که این رزمایش سال گذشته نیز با حضور دو کشور ایران و روسیه تکرار شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تهیه این کتاب ارزشمند به این دلیل صورت گرفت که هر سه کشور ذکز شده دارای سه زبان متفاوت از هم هستند و برای تعامل بهتر با یکدیگر به یک زبان تاکتیکی مشترک نیاز دارند.

وی خاطر نشان کرد: کتاب طراحی شده توسط ایران با استقبال دو کشور دیگر روبرو شد و اگرچه به زبان انگلیسی نگاشته شده، ولی بستری را فراهم کرده است تا در رزمایش‌های مشترک با دیگر کشورها، یک گفتمان به سبک و منطق ایرانی مورد استفاده قرار بگیرد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار مانورها و رزمایش ها
پربیننده‌ترین اخبار مانورها و رزمایش ها
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...