تداوم ابتلا به ویروس کووید-19 در کشور

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در طول 24 ساعت گذشته، 52 بیمار مبتلا به ویروس کووید-19 جان خود را از دست دادند.
تداوم ابتلا به ویروس کووید-19 در کشور

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور را در نشست خبری امروز (۳۰ اردیبهشت) که از طریق ویدیو کنفرانس برگزارشد، اعلام کرد.

کیانوش جهانپور گفت: بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی در ۲۴ ساعت گذشته، دو هزار و ۱۱۱مورد جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که از بین مبتلایان جدید، ۴۲۴ مورد بستری ( حدود ۲۰ درصد) و بقیه به طور سرپایی در حال مداوا هستند که با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به 124 هزار و 603 نفر رسید.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ بیمار دیگر مبتلا به کووید-۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند که نشان می‌دهد روند نزولی فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ ادامه دارد.

 جهانپورادامه داد: از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۷ هزار و ۱۱۹ نفر جان خود را از دست داده اند.

وی گفت: بر اساس گزارش های رسمی تاکنون ۹۷ هزار و ۱۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. ۲۶۹۸ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و تحت مراقبت در بخش های آی سی یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: تاکنون ۷۱۶ هزار و ۱۷۶ آزمایش آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در ۱۲۶ آزمایشگاه کشور انجام شده است.

جهانپورگفت: د ر24 ساعت گذشته در  ۱۰ استان مورد فوتی نداشته در ۶ استان فقط یک مورد فوتی داشتیم و فعلا فقط استان خوزستان در وضعیت قرمز است که امیدواریم با همکاری مردم در روزهای آینده در خوزستان هم وضعیت بهتری را گزارش کنیم.

وی تاکید کرد: با رعایت اصول بهداشتی توسط مردم و شناسایی زودهنگام بیماران و اقدامات مداخله ای وضعیت پایداری در کشور داریم و تداوم این وضعیت نیازمند رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری است که با همکاری مردم ترددهای غیر ضروری در روزهای پیش رو نخواهیم داشت.

 

 

 

امتیاز 2.96/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه