پنجشنبه، 6 مهر، 1402 | Thursday 28th of September 2023
۰۶:۳۷
بین الملل - کد خبر : 1345
چهارشنبه، ۲۷ آذر، ۱۳۹۸ - ۷:۰۰

تحریم پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا توسط آمریکا

کنگره آمریکا به تحریم پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا رای داد.

تحریم پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا توسط آمریکا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،کنگره آمریکا روز گذشته با تصویب قطعنامه‌ای به تحریم پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم ۲ رای داد. واشنگتن به همراه دو متحد خود در اروپا یعنی اوکراین و لهستان معتقد است که این پروژه سبب افزایش وابستگی اروپا به گاز روسیه و تقویت نفوذ مسکو در این قاره می‌شود و بر عکس حامیان این پروژه آنرا برای تامین گاز اروپا حیاتی و استراتژیک می دانند.

تحریم پروژه نورد استریم ۲ که مخالفت اتحادیه اروپا را به همراه دارد شرکت‌هایی را هدف قرار می‌دهد که در ساخت خط لوله و ترانزیت گاز روسیه به اروپا مشارکت داشته باشند. خط لوله نورد استریم ۲ قرار است با دور زدن اوکراین و لهستان گاز روسیه را از طریق دریای بالتیک به اروپا منتقل کند.

پیش تر از این نیز مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته قطعنامه تحریم پروژه نورد استریم ۲ را مورد تصویب قرار داده بود. مجلس سنا نیز روز گذشته با ۸۶ رای موافق در برابر ۸ رای مخالف آنرا تصویب کرد. این قطعنامه برای اجرایی شدن باید به تایید ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برسد که وی نیز از مخالفان سرسخت پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا است.

افتتاح و بهره برداری از این پروژه بزرگ سبب می‌شود که میزان فروش گاز روسیه به آلمان تا میزان دو برابر افزایش پیدا کند از همین رو آلمان مهم‌ترین کشور اروپایی است که از این پروژه بیش از دیگر کشورهای قاره سبز بهره‌مند می‌شود.

آمریکا پیش از این آلمان را به دلیل خرید گاز از روسیه مورد سرزنش قرار داده بود. جیم ریش، نماینده ایالت آیداهو در مجلس سنای آمریکا پروژه نورد استریم ۲ را یک تهدید برای امنیت انرژی اروپا و نوعی اقدام تحریک آمیز از سوی دولت روسیه قلمداد کرده است.

بر اساس تحریم های واشنگتن دارایی شرکت هایی که در پروژه نورد استریم ۲ همکاری کنند در خاک آمریکا توقیف می شود و ویزای کارکنان و کارفرمایان مرتبط با این پروژه نیز باطل خواهد شد.

یکی از مهمترین هدف‌های این تحریم‌ها شرکت آلسیز سوئيس است که با کشتی‌های بزرگ به صورت تخصصی در زمینه نصب خط لوله در عمق دریا فعالیت می‌کند. شرکت گاز پروم روسیه برای تکمیل پروژه نورد استریم ۲ با این شرکت سوئیسی همکاری نزدیکی دارد.

پروژه ۱۰.۵ میلیارد دلاری انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم ۲ علاوه بر شرکت گازپروم روسیه، پنج سهامدار دیگر اروپایی دارد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 6 مهر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!