گزیده اخبار :

تحریم های جدید به معنی تضعیف گفگتوهای هسته ای است

اگرچه هنوز اختلافاتی داریم، اما این منافع مشترک را داریم که باید به جلو حرکت کنیم و باید این روند را تسریع کنیم
تحریم های جدید به معنی تضعیف گفگتوهای هسته ای است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، معاون وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که هیئت ایرانی در جریان نشست روز پنجشنبه توافق هسته ای به کشورهای اروپایی وظایف خود برای اعمال تحریم های به اصطلاح حقوق بشری و نادیده گرفتن حمله تروریستی به سایت هسته ای ایران را یادآور شده است.

اروپایی ها سرگرم اعمال تحریم هستند

سید عباس عراقچی که با شبکه پرس تی وی گفت و گو می کرد، اظهار داشت: تحریم های اروپا به منظور تضعیف گفتگوها در مورد برنامه جامع اقدام مشترک و توافق کلی است. اروپایی ها نه تنها این اقدام مهم خرابکارانه را نادیده گرفتند ، بلکه آنها سرگرم اعمل تحریم های جدید علیه ایران بودند و این کاملا غیرقابل قبول است.

عراقچی در ادامه افزود: ما به آنها گفتیم که حتی تحریم های حقوق بشری شما که 2 روز پیش اعمال کردید، ما آنها را به عنوان تحریم های مرتبط با توافق هسته ای در نظر می گیریم، زیرا درست در اواسط مذاکرات شما تصمیم گرفتید که تحریم هایی را وضع کنید و این قطعا تضعیف مذاکرات فعلی و تضعیف برجام است. این یک عملکرد غیرقابل قبول اتحادیه اروپا است.

ما به لیست تحریم ها نیاز داریم

وی بیان کرد: شرکت کنندگان در جلسه روز پنجشنبه کمیسیون مشترک برجام تبادل نظرات بسیار سختی داشتند، اما همه آنها توافق کردند که پیش بروند، اگرچه هنوز اختلافاتی داریم، اما این منافع مشترک را داریم که باید به جلو حرکت کنیم و باید این روند را تسریع کنیم تا در اسرع وقت به نتیجه برسیم. آنها باید همه تحریم ها را بردارند و ما به لیست تحریم ها نیاز داریم و این باید کار ما در این دور از بحث باشد، زیرا بدون لیست من فکر نمی کنم که بتوانیم پیشرفتی داشته باشیم.

به گفته معاون سیاسی وزیر امور خارجه ، تهران اماده است لیستی مشابه درباره اقدامات هسته ای که باید اتخاذ شود ، تهیه کند.

عراقچی در پایان گفت: من نمی توانم بگویم خوش بین هستم ، اما فکر می کنم که در مسیر خوبی قرار داریم ، اگرچه تاثیرات منفی تحولات روزهای گذشته را داشتیم و باید به نوعی آن را مدیریت کنیم.  

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه