تا پایان سال 10 هزار تاکسی نوسازی خواهند شد

از اسفند 1394 با همکاری دستگاه های مختلف از جمله سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سازمان برنامه و بودجه و شهرداری ها تاکنون 75 هزار و 72 دستگاه تاکسی نوسازی شده است.
تا پایان سال 10 هزار تاکسی نوسازی خواهند شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با اشاره به ثبت نام 8 هزار مالک خودرو تاکسی فرسوده برای نوسازی ، از عملیاتی شدن نوسازی 10 هزار دستگاه تاکسی تا پایان سال جاری خبر داد.

مرتضی ضامنی درباره طرح نوسازی تاکسی های فرسوده اظهار داشت: به رغم همه مشکلات در زمینه تامین خودرو در بحث فرآیند نوسازی ناوگان تاکسیرانی و همچنین افزایش 15 درصدی قیمت ها که در عمل برنامه ریزی برای ما و همچنین رانندگان تاکسی را دشوار کرده بود، اما توانستیم به هدف گذاری که در مبحث نوسازی ناوگان تاکسیرانی برای سال 99 داشتیم برسیم.

فقط پژو 405 و سمند مجوز نوسازی دریافت کردند


وی در ادامه افزود: طبق تفاهمی که با شرکت خودروساز صورت گرفته، دو نوع خودروی پژو 405 و سمند مجوزهای لازم برای کاربری تاکسی را اخذ کرده اند و متقاضیان زیادی در شهرهای مختلف به ویژه کلانشهرها اعلام آمادگی کرده اند تا در فرآیند نوسازی شرکت کنند و اکنون نیز همین دو خودرو مشمول نوسازی هستند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور عنوان کرد: با استفاده از ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر که کمکی به نوسازی ناوگان تاکسیرانی است، همه تلاش ها در وزارت کشور و اتحادیه تاکسیرانی این است که از آن استفاده مطلوب شود، تا با بهبود شرایط تولید خودرو و قیمت آن و مشارکت خودروساز و همکاری بانک ها در زمینه اعطای تسهیلات برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی بتوانیم در سال آینده هم به هدف گذاری انجام شده برای نوسازی برسیم.

تا پایان سال 1400 به نوسازی 30 هزار دستگاه تاکسی می رسیم


ضامنی تاکید کرد: با توجه به اینکه اکنون فقط دو نوع محصول ایران خودرو برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی استفاده می شود، ظرفیت تولید خودروساز در این زمینه برای ما خیلی مهم است تا بتوانیم به هدف گذاری نوسازی 30 هزار دستگاه در سال 1400 برسیم. به دنبال طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری از اسفند 1394 با همکاری دستگاه های مختلف از جمله سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سازمان برنامه و بودجه و شهرداری ها تاکنون 75 هزار و 72 دستگاه تاکسی نوسازی شده است.

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه