پنجشنبه، 3 تير، 1400 | Thursday 24th of June 2021
۱۹:۴۶
چهارشنبه، ۱۹ خرداد، ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۶

تا نیمه تیر ماه واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال تمام می‌شود

به علت تاخیر در رسیدن واکسن کرونا، واکسیناسیون گروه‌های سنی با وقفه مواجه شده اما به محض رسیدن واکسن این برنامه تکمیل خواهد شد و تا نیمه تیرماه واکسیناسیون همه افراد بالای ۶۰ سال تمام می‌شود.

تا نیمه تیر ماه واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال تمام می‌شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: به علت تاخیر در رسیدن واکسن کرونا، واکسیناسیون گروه‌های سنی با وقفه مواجه شده اما به محض رسیدن واکسن این برنامه تکمیل خواهد شد و تا نیمه تیرماه واکسیناسیون همه افراد بالای ۶۰ سال تمام می‌شود.

علیرضا رئیسی در روز چهارشنبهدر این باره گفت: فاز یک واکسیناسیون کرونا برای کادر بهداشتی و درمانی تمام شده است، بعد از آن فاز دوم واکسیناسیون برای گروه های سنی بالای ۸۰ سال، بالای ۷۵ سال و در مرحله بعد بالای ۷۰ سال شروع شده و اکنون در مرحله تکمیل واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به تاخیری که در رسیدن محموله جدید واکسن پیش آمده فعلا واکسیناسیون افراد ۶۵ سال به بالا را شروع نکرده ایم اما به محض رسیدن واکسن که زمان آن دور نیست واکسیناسیون گروه های سنی بالای ۶۰ سال تکمیل می شود.

رئیسی افزود: بعد از اتمام واکسیناسیون گروه های سنی بالای ۶۰ سال وارد فاز واکسیناسیون گروه های پر خطر و مشاغل پر خطر می شویم و با توجه به تولید انبوه واکسن های داخلی امیدواریم تا نیمه دی ماه واکسیناسیون دوز اول همه گروه هدف واکسیناسیون را انجام دهیم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت هم در این باره گفت: خبر خوش دیگر این است که واکسن تولید داخل مراحل نهایی تایید را می گذارند و امیدواریم به زودی با تایید مجوز مصرف واکسن ایرانی و رسیدن محموله های جدید واکسن خارجی بتوانیم برنامه واکسیناسیون گروه های سنی را بر اساس وعده ای که داده بودیم تا نیمه تیر تمام کنیم.

واکسن بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ واکسن‌هایی هستند که با هدف ایجاد ایمنی اکتسابی علیه بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ (کووید‑۱۹) در حال طراحی، ساخت یا تولید هستند.

تا ژانویهٔ ۲۰۲۱ تعداد ۶۹ واکسن پیشنهادی در مرحلهٔ کارازمایی بالینی هستند که شامل ۴۳ واکسن در فازهای ۱ و ۲ و ۲۶ واکسن در فازهای ۲ و ۳ هستند. در فاز ۳ چندین واکسن پیشنهادی دارای تأثیری ۹۵درصدی در جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ گزارش شده‌اند. تا ژانویهٔ ۲۰۲۱ تعداد ۹ واکسن حداقل از یک کشور مجوز استفاده درمانی برای تزریق و استفادهٔ عمومی را دریافت کرده‌اند.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار کرونا
پربیننده‌ترین اخبار کرونا
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...