گزیده اخبار :

تایید ژانت یلن توسط مجلس سنا، موضع او در مقابل تحریم‌های ضد ایران

بامداد سه‌شنبه مجلس سنای آمریکا صلاحیت ژانت یلن را برای تصدی سمت وزیر خزانه‌داری آمریکا در دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور جدید این کشور تأیید کرد.
تایید ژانت یلن توسط مجلس سنا، موضع او در مقابل تحریم‌های ضد ایران

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، بامداد سه‌شنبه مجلس سنای آمریکا صلاحیت ژانت یلن را برای تصدی سمت وزیر خزانه‌داری آمریکا در دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور جدید این کشور تأیید کرد.

صلاحیت ژانت یلن توسط ۸۴ نماینده مجلس سنا برای تصدی این سمت تأیید و ۱۵ نماینده دیگر با آن مخالفت کردند.

اجرای تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران یکی از وظایف ژانت یلن ۷۴ ساله در این سمت خواهد بود. وی به طور مفصل در مورد تحریم‌های ضد ایران در جلسه تأیید صلاحیت خود صحبت کرد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا برای پاسخ به پرسش سناتورها درباره استفاده کردن یا نکردن دولت بایدن از جایگاه آمریکا در صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی برای جلوگیری از اعطای وام به ایران در یک سند مکتوب چنین پاسخ داد: زمانیکه حرف از صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی زده می‌شود باید مطمئن شویم آن‌ها چه کاری می‌توانند برای دستیابی کشورهای در حال توسعه برای سلامت عمومی و بهبود اقتصادی انجام دهند. ما با همکاری متحدانمان در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم این سیاست‌های سرمایه‌گذاری چگونه از امنیت جهانی حمایت می‌کنند.

یلن در ادامه به سناتورها از اینکه وزارت خزانه‌داری زیر نظارت او تلاش می‌کند که از دور زدن تحریم‌ها توسط ایران جلوگیری کند، اطمینان داد.

یلن نوشته است: در صورتی که تأیید شوم اطمینان حاصل خواهم کرد وزارت خزانه‌داری هر گونه تلاش از سوی ایران برای دور زدن تحریم‌ها و سوءاستفاده از نظام بانکی بین‌المللی را تحت نظر خواهد گرفت.

وی ادامه داد سخنان خود افزود: یکی از نگرانی‌های جدی حمایت ایران از تروریسم است و من در صورتی که تأیید شوم کارکنان خزانه‌داری را به سوی نظارت دقیق بر آن و تلاش برای مختل کردن آن با استفاده از تمامی ابزارهای موجود هدایت خواهم داد.

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه