سه شنبه، 11 بهمن، 1401 | Tuesday 31st of January 2023
۰۰:۰۳
سیاست - کد خبر : 2358
پنجشنبه، ۰۱ اسفند، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

تاکید لاریجانی بر حضور پرشور در انتخابات مجلس

رئیس مجلس گفت:ممکن است گلایه‌هایی باشد اما بحث امنیت ملی مطرح است.

تاکید لاریجانی بر حضور پرشور در انتخابات مجلس

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،رئیس مجلس گفت: ممکن است برخی گله‌مندی‌ها وجود داشته باشد، اما در این انتخابات بحث امنیت ملی مطرح است و باید به آن توجه ویژه کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر چهارشنبه ۳۰ بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران درباره اهمیت حضور مردم در انتخابات گفت:

در خصوص انتخابات دو موضوع مطرح است که باید به آن‌ها توجه کرد؛ اول اینکه اصولا نهادهای نظام جمهوری اسلامی به وسیله انتخابات شکل می‌گیرند و کارآمدی آن‌ها به دو موضوع مربوط است؛ یکی پشتوانه رای قوی داشتن که اهمیت زیادی دارد که می‌تواند به نماینده‌ها کمک کند با قدرت بیشتری مدد برسانند؛ یعنی اگر ما قصد داریم در کشور کار قوی انجام دهیم، نخستین کار این است که باید پشتوانه رای کشور را در نهادهای دموکراتیک قوی کنیم.

بخشی از سخنان مهم رئیس مجلس به شرح زیر است:

موضوع دوم این است، افرادی که انتخاب می‌شوند، افراد متدین و خداترسی باشند و ویژگی سرزندگی و انقلابی بودن در مسیر حیات انقلاب بسیار تاثیرگذار خواهد بود. کاردانی و باتدبیری موضوع دیگری است که در مسائل کشور اهمیت پیدا می‌کند، این موضوع همیشه برای جمهوری اسلامی مسئله اساسی است، اینکه افرادی که انتخاب می‌شوند، ویژگی‌هایی که رهبری به آن اشاره کردند را داشته باشند و هم صلاحیت اخذ نظرات تخصصی را داشته باشند.

نکته دوم که اهمیت دارد مربوط به این مقطع است که آمریکایی‌ها چند وجه را دنبال می‌کنند؛ یکی تحریم‌ها است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی این حجم وسیع از تحریم‌ها را نداشتیم؛ آمریکایی‌ها تنها روی مسئله تحریم متمرکز نشدند و خود انتخابات را هم در دستور کار خود قرار دادند، اینکه مردم را به عدم حضور و رای ندادن تشویق کنند؛ این موضوع یعنی آمریکایی‌ها متوجه شدند اگر مردم در انتخابات حضور موثر داشته باشند، روی کارآمدی کشور تاثیر می‌گذارند.

یک موضوع دیگر هم هست که به نظرم آن‌ها به آن توجه دارند و آن این است که در این مصافی که با آمریکایی‌ها داریم و فشارهایی که وارد می‌کنند، اگر ما می‌خواهیم در این مصاف موفق باشیم و کم هزینه عبور کنیم، باید به آن‌ها نشان بدهیم ملت در انتخابات شرکت جدی دارد؛ این یک قدرتی به ما برای حل موضوع و جلوگیری از فشار آمریکایی‌ها می‌دهد.

آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که مردم حضور کمرنگ‌تر داشته باشند که هم به کارآمدی نظام لطمه بزنند و هم استفاده ابزاری کنند، برای فشار بیشتر تحریم روی مردم؛ ما باید با حضور بیشتر و انتخاب درست، کارآمدی این نهاد حکومتی را افزایش دهیم و هم یک علامت قدرتمند بدهیم که بتوانیم آن‌ها را شکست بدهیم.

جدا از فلسفه اصلی نظام جمهوری اسلامی که حضور مردم در انتخابات می‌تواند یک تاثیر جدی در کارآمدی حکومت داشته باشد تا بتواند مشکلات مردم را حل کند، این مسئله دوم هم میتواند ناتوانی دشمن را نشان بدهد.

الان بحث منافع و امنیت ملی کشور مطرح است؛ نفس رای دادن ملت تاثیر میگذارد در اینکه دشمنان بفهمند، این روشی که برای ملت در نظر گرفتند، یعنی فشار اقتصادی و ماجراجویی‌های سیاسی، باید ریل خود را تغییر دهند.

 من فکر میکنم انتخاباتی که روز جمعه برگزار می‌شود، انتخابات با عزتی باشد که هم عزت ملی را حفظ کند و هم به کارآمدی کشور مدد برساند و هم دشمن را از مسیر خود منصرف کند.

چند ساعت وقت گذاشتن برای رای دادن، برکات زیادی برای حل مشکلات مردم و منصرف کردن دشمن از مسیر خود و پیروزی در این مناقشه بزرگ خواهد داشت و لذا با عنایت الهی و مدد ملت بزرگ، شاهد یک انتخابات باشکوه باشیم.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 11 بهمن، 1401