دوشنبه، 7 خرداد، 1403 | Monday 27th of May 2024
۱۰:۴۰
سیاست - کد خبر : 1392
دوشنبه، ۰۲ دي، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

تاکید رئیس جمهور بر لزوم تداوم روابط دوستانه و همکاری متقابل با هند

حسن روحانی رئیس جمهور در دیدار امروزش با سابرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند، بر وجود روابط دوستانه، صمیمی و قدیمی بین دو کشور و لزوم تداوم آن تاکید کرد.

تاکید رئیس جمهور بر لزوم تداوم روابط دوستانه و همکاری متقابل با هند

 

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با اشاره به شرایط فعلی و تشدید تحریم ها، بر لزوم تداوم روابط دوستانه و همکاری متقابل با هند تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور در دیدار امروزش با سابرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند، با تاکید بر وجود روابط دوستانه، صمیمی و قدیمی بین دو کشور و لزوم تداوم آن گفت: در اینکه روابط و همکاری های متقابل بین دو دولت و دو ملت ایران و هند که دارای فرهنگ و اراده قوی هستند، در آینده پیشرفت و توسعه یافته و محکمتر از قبل خواهد بود، تردیدی نیست.

وی افزود: ملاقات و گفتگوهای میان مسئولان دو کشور همیشه موجب گسترش و تحکیم روابط و همکاری شده و باید بکوشیم تا سطح روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و هند به حد مطلوب و مورد انتظارمان برسد.

رئیس جمهور به همکاری دو کشور در منطقه چابهار اشاره کرد و گفت: تلاش زیادی داریم تا راه آهن چابهار به زاهدان هرچه زودتر تکمیل شده و به راه آهن سراسری ایران متصل شود. این امر می تواند جایگاه بندر چابهار را ارتقاء داده و موجب کوتاه و ارزان تر شدن مسیر انتقال کالاو در نتیجه متحول شدن همکاری های بازرگانی در منطقه شود.

روحانی افزود: تامین و حفظ امنیت منطقه برای هر دو کشور مهم و حیاتی است. بر همین اساس، جمهوری اسلامی ایران برای حفظ و تداوم امنیت در منطقه، طرح صلح هرمز را ارائه کرده است. ما خواهان برقراری و حفظ امنیت همیشگی در منطقه بخصوص خلیج فارس و دریای عمان هستیم. در این راه همکاری و همفکری ایران و هند با کشورهای دیگر بسیار مهم است. در شرایط فعلی که خیلی از کشورها تخت فشار و تحریم آمریکا قرار دارند، باید تلاش مضاعفی در حفظ روابط و همکاری دوستانه و توسعه آن داشته باشیم. البته این شرایط دائمی نیست و آمریکا مجبور خواهد شد فشار حداکثری بر ایران را متوقف کند.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 7 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!