تاثیر پروبیوتیک‌ها در مقابله با کرونا

فرمول پروبیوتیک توسط دانشمندان دانشگاه هنگ گنگ به عنوان شیوه جدید مقابله با بیماری کووید ۱۹ توسعه داده شده است.
تاثیر پروبیوتیک‌ها در مقابله با کرونا

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، در پی شیوع ویروس کووید 19 که تا کنون بیش از 425 هزار نفر را به کام مرگ فرستاده است، محققان در پی یافتن دارویی برای کمک به مبتلایان برآمدند. این داروها که اکثرشان پیش‌تر برای سایر بیماری‌های عفونی و ویروسی مورد استفاده قرار می‌گرفته، روند بهبود بیماران را تسریع می‌کند و ت حد قابل ملاحظه‌ای از مرگ و میر مبتلایان جلوگیری می‌کند.

با اینهمه و با توجه به اینکه هنوز هیچ واکسنی وجود ندارد که بتواند افراد را در برابر این ویروس مقاوم کند، تنها راه باقی مانده همچنان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن.

یکی از موثرترین راه‌های تققویت سیستم ایمنی بدن داشتن تغذیه مناسب است. البته محققان عوامل جدیدی از جمله باکتری‌های بدن را نیز در این رابطه موثر یافتند. 

«فرانسیس چان»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «سلامت روده بر سیستم ایمنی بدن تأثیر دارد. ما باید ترکیب باکتری‌های روده را که به حفظ قدرت دفاعی ما کمک می‌کند شناسایی نمائیم. ما می‌توانیم برای تقویت ایمنی بدن در برابر عفونت‌های ویروسی و باکتریایی، میکروبیوم های روده را تعدیل کنیم. این روند، راهکار جدیدی در مقابله کووید ۱۹ خواهد بود.»

محققان دانشگاه از ماه فوریه تا مارس، نمونه مدفوع ۱۵ بیمار کووید ۱۹ را جمع آوری کردند. نتایج نشان داد دیسبیوز روده شدید در بیماران وجود داشت. دیسبوز روده به معنای عدم تعادل در باکتری‌های خوب و بد روده است.

باکتری‌های خوب در آنها از بین رفته درحالیکه سایر پاتوژن ها در روده بیماران در حال افزایش است.

سپس تیم تحقیق، داده‌های مربوط به میکروبیوم روده ۱۵۰ بیمار کووید ۱۹ و ۱۵۰۰ فرد سالم را جمع آوری کردند.

با استفاده از تجزیه و تحلیل داده‌ها، تیم تحقیق موفق به تهیه یک فرمول پروبیوتیک شد که دیسبیوز روده ناشی از عفونت کووید ۱۹ را هدف قرار می‌دهد.

محققان در حال مطالعه باکتری‌های خوبی هستند که ارتباط نزدیکی با سیستم ایمنی ما دارد و درصدد یافتن راه حل های برای محدودکردن تهدید ناشی از کروناویروس جدید بر سلامت ما هستند.

محققان قصد دارند این فرمول را به مکمل پروبیوتیک که قابل افزودن به رژیم غذایی باشد تبدیل نمایند.

امتیاز 4.11/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه