سه شنبه، 8 آذر، 1401 | Tuesday 29th of November 2022
۰۲:۲۲
اجتماعی - کد خبر : 91
يكشنبه، ۳۰ تير، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

تابستان و شنای بی بازگشت

امسال که بارش های بهاری رودخانه را خروشان، سدها را پرآب و رودخانه های فصلی را احیا کرد، خطر غرق شدگی بیش از گذشته در کمین هموطنان نشسته است.

تابستان و شنای بی بازگشت

همه ساله با آغاز فصل گرما و تعطیلات تابستانی، هموطنان پرشماری برای فرار از تب تابستان دل به تفرجگاه‌ها بخصوص حاشیه رودخانه‌ها و سواحل دریا می‌سپارند غافل از اینکه ممکن است این سفر با قصه مرگ پایان یابد. امسال که بارش های بهاری رودخانه را خروشان، سدها را پرآب و رودخانه های فصلی را احیا کرد، خطر غرق شدگی بیش از گذشته در کمین هموطنان نشسته است؛ از این رو مسئولان امدادی و انتظامی بارها به مردم توصیه می کنند از شنا کردن در محل‌هایی از قبیل رودخانه‌، چشمه و استخرهای ذخیره آب کشاورزی پرهیز کنند.

 

همچنین از آنجا که اغلب غرق شدگان را کودکان، نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند، از خانواده‌ها خواسته شده است بیش از پیش مراقب فرزندان خود باشند و آنان را از شنا کردن در رودخانه‌ها و کانال‌های آب منع کنند.

شاهد مثالی این اتفاق ها، افزایش تعداد غرق شدگان در رودخانه‌ها و کانال‌های پر آب استان البرز است؛ از ابتدای امسال بیش از ۳۰ نفر از هموطنان در این مکان‌ها غرق شده اند که ۲۰ نفر از آنها جان خود را از دست داده اند.

آمار بالای غرق شدن افراد در دریای مازندران، رودخانه ها و سدها بیانگر بی مبالاتی افراد در هنگام سفر است امری که نیازمند توجه مسئولین برای کاهش آمار افراد غرق شده می باشد.

 عدم دقت به موارد ایمنی باعث شده است تا افراد بدون توجه به اینکه شنا کردن در پشت سدها، دریا و استخرهای عمیق کشاورزی کار هر کسی نیست شیرجه های بی بازگشتی را داشته باشند.

همچنین نداشتن مهارت کافی، گرفتن عضله، شیرجه رفتن و برخورد با کف رودخانه، حمله قلبی، زیرآب رفتن طولانی و کمبود تنفس و تشنج از جمله عوامل غرق شدن افراد در آب‌های آزاد است، هرچند در صورت بروز این شرایط اگر در طرح دریا باشد که ناجیان غریق در آن حضور دارن امکان نجات و کمک رسانی توسط آنها وجود دارد اما چیزی که باعث بالا رفتن آمار افراد غرق شده است این است که بسیاری در مناطق شنا ممنوع مبادرت به شنا می کنند، که هیچ نجات غریقی در انجا حضور ندارد.

آنچه که در آمار افراد غرق شده جای تاسف دارد تعداد کودکانی است که در اثر بی دقتی والدین غرق شده اند، والدینی که برای راحتی خود در کنار سدها، دریا و رودخانه ها کودکان را به خود وا می گذارند و زمانی به یاد آنها می افتند که دیگر کار از کار گذشته است و در بسیاری از موارد وقتی که برای نجات آنها وارد عمل می شوند که نه تنها فایده ای ندارد بلکه جان خود را نیز در این راه از دست می دهند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 8 آذر، 1401
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد
تحلیلگر ایران زمین
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد

با هدایت دنگ شیائوپینگ اقتصاد چین در دهه ۸۰ و ۹۰ دچار تحول شد. در دوره ریاست جمهوری جیانگ زمین سرکوب سیاسی و رشد اقتصادی پیگیری شد و همین سیاست در دوره ریاست جمهوری هو جینتائو و شی جین پینگ به اوج خود رسید.

رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران
تحلیلگر ایران زمین
رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران

پوتین امیدوار بود با آغاز زمستان و احتیاج اروپا به گاز روسیه، بتواند اوکراین و متحدان غربی اش را در تنگنا قرار دهد و شرایط را به نفع خود تمام کند اما انتشار خبر پر شدن مخازن گازی اروپا آب سردی بر پیکر او ریخت.