گزیده اخبار :

بیماری زمینه ای آسم باعث افزایش ریسک ابتلا به آنفلانزا می باشد

نوع غیرآلرژیک آسم، باعث بروز بیشتر ویروس آنفلوانزا در شمار بیشتری از مبتلایان می شود. بیماری آسم به عنوان شایع‌ترین بیماری زمینه‌ای در افراد بستری شده به خاطر آنفلوانزا شناسایی شد و این افراد در معرض ریسک بالاتر پذیرش در ICU قرار داشتند.
بیماری زمینه ای آسم باعث افزایش ریسک ابتلا به آنفلانزا می باشد

به گزارش پایگاه خبرگزاری ایران زمین به نقل از ساینس دیلی، مطالعات محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا بر روی حیوانات نشان می‌دهد که بیماری آسم از نوع paucigranulocytic (PGA )، نوع غیرآلرژیک این بیماری، باعث بروز بیشتر ویروس آنفلوانزا در شمار بیشتری از مبتلایان می شود.

«کاتینا هولم»، سرپرست تیم تحقیق، دراین باره می‌گوید: «این مسئله ناشی از توقف عملکرد سیستم ایمنی در مبتلایان به بیماری آسم است. ما اولین بار در جریان همه گیری آنفلوانزا خوکی در سال ۲۰۰۹ به این موضوع پی بردیم.»

وی در ادامه می‌افزاید: «بیماری آسم به عنوان شایع‌ترین بیماری زمینه‌ای در افراد بستری شده به خاطر آنفلوانزا شناسایی شد و این افراد در معرض ریسک بالاتر پذیرش در ICU قرار داشتند.»

به گفته هولم، «مطالعات آزمایشگاهی ما نشان داده است که بیماری آسم غیرآلرژیک یا PGA می‌تواند پاسخ ایمنی به آنفلوآنزا را سرکوب کند و با به خطر افتادن سیستم ایمنی بدن، ویروس کنترل نشده باقی می‌ماند و توانایی تکثیر بیشتر از آنچه در یک فرد سالم است را دارد.»

امتیاز 0/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه