گزیده اخبار :

بیش از دو میلیون نفر مبتلا به کرونا در آمریکا

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از دو میلیون نفر فراتر رفت.
بیش از دو میلیون نفر مبتلا به کرونا در آمریکا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،طبق آخرین آمار و اطلاعات ارائه شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز، شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایالات متحده آمریکا از دو میلیون نفر فراتر رفت.شمار جانباختگان کووید-۱۹ در این کشور با آمار جدید شبانه‌روز گذشته به ۱۱۲ هزار و ۹۲۴ نفر رسیده است.

در بین ایالت‌های آمریکا، ایالت نیویورک بیشترین قربانی را با بیش از ۳۰ هزار مورد ثبت کرده است با این حال در این ایالت شمار روزانه مبتلایان رو به کاهش است اما طبق گزارش‌ها بستری شدن بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در ایالت‌هایی مانند تگزاس، آریزونا، آرکانزاس و کالیفرنیا رو به افزایش است.

آشیش جها،مدیر مؤسسه بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد می‌گوید که این کشور روزانه بین ۲۰ تا ۲۵ هزار مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ را شناسایی می‌کنند و شمار قربانیان روزانه این بیماری نیز بین ۸۰۰ تا هزار نفر است.

وی تاکید کرد که اگر شرایطی ایجاد نشود که بیماری اوج گیرد و همه چیز تحت کنترل باشد باز با این حال شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تا ماه سپتامبر آینده به ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

وی تصریح می‌کند: این عدد تنها تا سپتامبر است. همه‌گیری در ماه سپتامبر تمام نمی‌شود.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون هفت میلیون و ۳۵۷ هزار نفر از مردم سراسر جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۴۱۶ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

امتیاز 3.71/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه