بعد از شکست کرونا سفرهای مفرحی در راه است

وزیر میراث فرهنگی: پس از شکست کرونا شرایط خوبی در شان ملت بزرگوار ایران برای موجی از سفرهای نشاط انگیز فراهم خواهیم کرد.
بعد از شکست کرونا سفرهای مفرحی در راه است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، به نقل از روابط عمومی وزارتخانه میراث فرهنگی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعد از اعلام تعطیلی محوطه های تاریخی، موزه‌ها و نوروزگاه‌ها در نوروز ۹۹، در بیانیه‌ای مردم را به سفر نرفتن و ماندن در خانه برای مقابله با کرونا دعوت کرد.

در پی انتشار ویروس جدید کرونا که با نام علمی کووید_19 شناخته می‌شود در راستای حفظ سلامتی هم‌وطنان و جلوگیری از شیوع روزافزون این ویروس، کلیه امکان تفریحی، فرهنگی و علمی فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورند و از مردم خواسته شد تا با در خانه ماندن، به ریشه‌کن کردن این بیماری در خانه بمانند و از ترددخای غیرضروری اجتناب کنند. 

وزیر گردشگری و صنایع دستی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بیانیه‌ای ضمن دعوت مردم برای سفر نرفتن و در خانه ماندن جهت مقابله با کرونا، از تمهیدات ویژه سفر برای هموطنان بعد از فروکش کردن شیوع این بیماری خبر داد.

در بیانیه علی اصغر مونسان آمده است: «بی‌تردید مهم ترین انگیزه سفر و گردشگری کمک به ارتقاء سلامت جسمی و روحی انسانها است و در جایی که احساس خطر و ناامنی وجود دارد خودبه‌خود موضوع سفر تحت الشعاع قرار می‌گیرد. بر همین سیاق شیوع ویروس کرونا موجب کاهش و حتی حذف سفر به صورت مقطعی شده تا سلامت جوامع حفظ شود.

اینجانب به عنوان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن قدردانی از همراهی روز افزون مردم فهیم کشورمان، از عموم مردم می‌خواهم با خودداری از سفر، نوروز ۹۹ را در کنار اعضای خانواده در منزل با صحت و سلامتی سپری کنند. بی تردید ایران اسلامی از این بحران با سربلندی بیرون خواهد آمد و این قول را به مردم صبور کشورمان می‌دهم که پس از شکست کرونا شرایط خوبی در شان ملت بزرگوار ایران برای موجی از سفرهای نشاط انگیز فراهم خواهیم کرد.»

امتیاز 4/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه