شنبه، 27 شهريور، 1400 | Saturday 18th of September 2021
۱۱:۳۵
فناوری - کد خبر : 3463
دوشنبه، ۱ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

بریتانیا تولید یک میلیون واکسن درمان احتمالی کرونا را آغاز کرد

محققان آکسفورد معتقدند این همان واکسنی است که به کرونا پایان خواهد داد

بریتانیا تولید یک میلیون واکسن درمان احتمالی کرونا را آغاز کرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، درحالی که منابع رسمی هنوزی خبری مبنی بر کشف واکسن برای درمان کرونا را اعلام نکرده اند اما دانشمندان دانشگاه آکسفورد قصد دارند تولید یک میلیون واکسن برای درمان احتمالی کرونا را آغاز کنند. این اقدام در شرایطی صورت می گیرد که هنوز کارایی این واکسن برای درمان کرونا مشخص نشده است، ظاهرا این واکسن ها تا ماه سپتامبر سال جاری آماده خواهد شد و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود با واکسن احتمالی کرونا مواجه خواهیم بود. این واکسن آزمایشی بوده و از نوع ضدویروس با خواص ژنتیکی می باشد، درمجموع 70 نوع واکسن برای درمان قطعی کرونا در دست توسعه است که 5 نوع از آنها به آزمایش بالینی رسیده اند. محققان دانشگاه آکسفورد اکنون به دنبال دواطلبانی برای آزمایش این واکسن هستند، یکی از محققین به نام آدرین هیل در اینباره می گوید:


"ما با همکاری گروهی از تولیدکنندگان از 7 کشور مختلف اقدام به تولید واکسنی با خطرپذیری و مقیاس بالا کردیم، هدف ما این است که تا ماه سپتامبر با آماده شدن نتایج احتمالی مثبت تست های ما یک میلیون از این واکسن را در اختیار داشته باشیم."


دلیل خطرپذیر خواندن تولید واکسن بخاطر این می باشد که محققان و شرکای تجاری آنها باوجود ناکارآمدی احتمالی این واکسن قصد تولید انبوه آن را دارند. این گروه از محققان آزمایشات نیان مرحله ای خود را از هفته های آتی آغاز می کنند و افراد در رده سنی 18 تا 55 سال مورد تحقیق خواهند بود. از بین این دواطلبان هم افراد مسن تر به مراحل نهایی آزمایش راه پیدا می کنند، امیدواری محققان برا این است که تا ماه سپتامبر 5 هزار داوطلب مورد آزمایش قرار گرفته باشند. درحالی که هیچ تضمینی برای کارآمد بودن این واکسن وجود ندارد اما محققان آکسفورد معتقدند این همان واکسنی است که به کرونا پایان خواهد داد. پروفسور سارا گیلبرت واکسن شناس آکسفورد در این مورد گفت:


"ما هرگز از کارکرد این واکسن ها مطمئن نخواهیم بود اما عقیده من براین است که این واکسن از شانس بالایی برای موفق بودن برخوردار می باشد."

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 27 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.

افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل
شهریار نبوی
افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل

با توجه به اینکه مردم افغانستان طی دو دهه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند، اکنون انتظارت و توقعات و باورهای متفاوتی با دهه ۱۹۹۰ در آن جامعه مستقر است. برخورداری از آزادی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اینترنت و ارتباطات، مصرف کالاهای خارجی، آزادی نسبی هنر و آموزش و نظایر آن، جامعه کاملا متفاوتی از دهه ۱۹۹۰ خلق نموده است.