برگزاری انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در آمریکا

انتخابات مقدماتی در هشت ایالت آمریکا برگزار شد.
برگزاری انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در آمریکا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،انتخابات مقدماتی حزب دموکرات برای تعیین نامزد نهایی این حزب در هشت ایالت آمریکا و منطقه واشینگتن دی سی روز سه شنبه ۱۳ خرداد برگزار شد.

گزارش‌ها حاکی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین برگزاری اعتراضات به مرگ جورج فلوید در بسیاری از شهرهای امریکا مشکلاتی در خصوص محل شعب اخذ رای وجود داشته است.

به گزارش آسوشیتدپرس،در اکثر حوزه‌های انتخابیه شماری کسانی که رای خود را از طریق پست فرستاده‌اند افزایش چشمگیری داشته و همین باعث بروز مشکلاتی شده است.

انتخابات مقدماتی روز سه شنبه از این جهت اهمیت داشت که این نخستین انتخابات مقدماتی گسترده از زمان شیوع ویروس کرونا از اواسط ماه مارس بود که برگزار شد. این انتخابات مقدماتی همچنین مشکلات برگزار انتخابات در شرایط ویژه را بیشتر نشان داد.

به گزارش رویترز، به شهروندان توصیه شده بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا بهتر است رای خود را از طریق پست بفرستند و به همین دلیل از تعداد شعب اخذ رای کاسته شده بود.

طبق این گزارش درخواست برای دادن رای از طریق پست بی سابقه بوده است. همچنین به دلیل شیوع ویروس کرونا مشکلاتی در خصوص نیروهای کافی برای حضور در شعب رای وجود داشته است.

کتی بوکوار، یک مقام ایالت پنسیلوانیا گفته است، افزایش در رای دادن از طریق پست فقط یک موضوع است٬ ولی ما انتظار مشکلات بیشتری در جریان انتخابات ریاست جمهوری در سوم ماه نوامبر داریم حتی اگر دیگر مشکل ویروس کرونا وجود نداشته باشد.

انتخابات مقدماتی در ایالت‌های پنسیلوانیا، ایندیانا، رود آیلند، مریلند، آیووا، مونتانا، داکوتای جنوبی و نیومکزیکو برگزار شد.

سی بی اس نیوز می گوید، جو بایدن معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا، توانسته است در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ایالت های ایندیانا، پنسیلوانیا و رود آیلند به پیروزی برسد.

طبق این گزارش تا ساعت ۱۰ و نیم شب سه شنبه جو بایدن یک هزار ۸۶۲ نماینده نیابتی (دلگیت) کسب کرده است. نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات مقدماتی نیازمند کسب ۱۹۹۱ نماینده از ۳۹۷۹ نماینده نیابتی است.

برنی سندرز دیگر نامزد حزب دموکرات تا پیش از روز سه شنبه یک هزار و ۱۷ نماینده نیابتی کسب کرده بود.نامزد نهایی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر با دونالد ترامپ رقابت خواهد کرد.

امتیاز 4/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه