جمعه، 31 فروردين، 1403 | Friday 19th of April 2024
۲۳:۲۰
سیاست - کد خبر : 2976
دوشنبه، ۰۴ فروردين، ۱۳۹۹ - ۴:۰۰

برخورد قاطع دستگاه قضا با محتکرین و شایعه سازان در شرایط شیوع کرونا در کشور

سخنگوی قوه قضائیه گفت: تحریم هایی که آمریکا علیه ایران اعلام کرده است یک سیاست کاملا ظالمانه، ضد حقوق بشر، ضد حقوق مردم و برخلاف تمامی قواعد بین المللی است.

برخورد قاطع دستگاه قضا با محتکرین و شایعه سازان در شرایط شیوع کرونا در کشور

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در گفتگوی مفصل و اختصاصی با شبکه العالم درباره برخورد با محتکاران اقلام بهداشتی، شایعه پراکنی در جامعه، تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران و وضعیت کنونی زندانیان توضیحاتی ارائه داد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: تحریم هایی که آمریکا علیه ایران اعلام کرده است یک سیاست کاملا ظالمانه، ضد حقوق بشر، ضد حقوق مردم و برخلاف تمامی قواعد بین المللی است. این که یک جامعه را آن هم مردمی با فرهنگ بویژه در حوزه مسائل اقتصادی و دارویی زیر فشار تحریم قرار بدهند این نوعی تروریسم اقتصادی و جنگ اقتصادی است که آمریکا علیه ایران رقم زده است.

  • برخورد با محتکرین نیازهای کلیدی مردم در شرایط شیوع کرونا در کشور

امروز به لحاظ ابتلای جامعه جهانی به این ویروس و منجمله جمهوری اسلامی ایران، ما شاهد صحنه هایی هستیم که برخی از آنها، ناپسند و خلاف ضوابط و مقرارت قانونی است و قوانین و مقررات جهموری اسلامی ایران برخی از این امور را جرم شناخته و برای مرتکبین این اقدامات ناشایست مجازات در نظر گرفته است، از جمله این اقدامات احتکار مایحتاج عمومی مردم و عدم عرضه آنچه که امروز جامعه به آن نیاز دارد، به عنوان اولین قدم جهت رسیدگی سریع و قاطع با این پدیده نامطلوب، در واحدهای قضایی شعب ویژه ای را تشکیل دادیم و اعلام کردیم مجازات این قبیل از جرم ها بایستی مجازات بازدارنده باشد ونتیجه دادرسیها باید اعلام عموی شود.به ضابطین دستگاه قضایی اعلام کردیم بایستی انبارها، مخفیگاهها و هرگونه محلی که احتمال انباشت مایحتاج امروز مردم هست را شناسایی بکنند و از مردم هم خواستیم در این خصوص اگر اطلاعی داشتند گزارش دهند لذا بهترین منابع، منابع مردمی هستند و در این تامل و هماهنگی همه جانبه موفق شدیم مصادیق قابل توجهی ازاین اعمال خلاف قانون را شناسایی بکنیم و هم مفسدسن و مرتکبین این اعمال رو شناسایی کنیم که حدود 60 نفر از این قبیل از افراد فقط در تهران شناسایی و روانه زندان شدند و پروندهای آنها در دادسرا رسیدگی شده وهم اکنون نوبت برگزاری دادگاه آنهاست، برخی جلسات دادگاه هم برگزارشده و در سایر استانها و شهرستانهای دیگر هم به همین شکل است.

ضمن اینکه مردم ما در این موضوع شیوع کرونا صحنه های بسیار زیبایی را آفریدند، از جمله خدمات جامعه پزشکی، خدمات نیروهای مسلح ، خدمات گروههای جهادی از حوزه های علمیه و غیره گرفته که به کمک مردم آمدند ، معدود مواردی از این اعمال مجرمانه را هم شاهد بودیم که بصورت کاملا مجدانه قوه قضاییه ورود پیدا کرده و عوامل ارتکاب این اعمال رو تحت تعقب قرار داده است.

  • مقابله و برخورد قاطع با شایعه سازان در فضای سلامت کشور

موضوع حقوق عامه از موضوعات مهم و محوری نظام قضایی جمهوری اسلامیست، در قانون اساسی جمهوری اسلامی حقوق عامه در بخش‌های مختلف من جمله در ارتباط با محیط زیست، منابع طبیعی، خانواده و سلامت شهروندان مورد توجه قرار گرفته است و برای این موضوع در نظام قضایی ما علاوه بر آنکه همه دادستان‌ها را بعنوان مدعی العموم مامور پیگیری حقوق عامه می دانیم در دادستانی کل کشور معاونتی بعنوان معاونت دفاع و حمایت ازحقوق عامه ایجاد شده که این قبیل امور را رصد و پیگیری می کند، سلامتی مردم همیشه مهم بوده است ولی این ایام به دلیل شیوع کرونا بر اهمیت آن افزده شده ما در باب دفاع از حقوق عامه یک همکاری وتامل بسیار مثبتی با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برقرار کردیم و یکی از اعضای عضو ستاد مقابله و مدیریت کرونا در سراسر کشور و ستاد ملی هستیم. دادستان‌ها و قضات ما در سراسر کشور مامور شدند که در مصوبات این ستاد و اجرایی و عملیاتی شدن این مصوبات یاری کنند و آن دسته از افرادی که چه با احتکار چه با ارائه اخبار و اطلات غلط با شایعه پراکنی با فضا سازی سلامت و امنیت شهر وندان را به مخاطره می اندازند قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران بصورت ویژه و با تشکیل دادگاهای اختصاصی این موضوعات را پیگیری می کند.

بیشترین راه علاج هوشیاری مردم ماست ما الحمدالله مردم هوشمندی داریم مردم آگاهی داریم مردم ما سره رو از ناسره و صحیح را از نا صحیح و اخبار واقعی را ازاخبار کذب به خوبی تشخیص میدهند

  • مردم ما گول تبلیغات مسموم را نمی خورند

مردم اخبار واقعی را از اخبار کذب به خوبی تشخیص می دهند، مردم ما مردمی هستند که گول تبلیغات مسموم امپراطوری بزرگ رسانه ای دروغ پرداز را که توسط برخی از کشورهای منطقه به نمایندگی از نظام سلطه شایعه پراکنی می کنند را نمی خورند. آنها چه در رسانه های رسمی خودشان و چه به صورت ناشناخته در فضای مجازی خیلی تلاش و فضاسازی می کنند و از این فضای مدیریت نشده مجازی در کشور بهره برداری می کنند، ابتدایی ترین کار ما اعتماد به مردم است و اعتماد مردم ما به مدیران و خدمتگزارانی که در این جامعه برای آنها خدمات رسانی می کنند و در کنارش برملا کردن این دروغ پردازی و رسوایی هایی که اینها به بار می آورند. این ها خیلی رسوا حرف می زنند خیلی مطالب ناشیانه ای را در جامعه القا می کنند که افراد به راحتی می توانند تشخیص بدهند ما هم در جهت رسوایی آنها و هم در جهت مقابله آنها اقداماتی را انجام داده ایم ولی آنها تلاش خودشان را می کنند. "عرض خود می بری و زحمت ما می داری" آبروی آنها می رود اما این بی آبرویی آنها زحماتی را هم برای ما به وجود می آورد، که بخش های مختلف اطلاع رسانی و رسانه ملی ما در این حوزه فعال هستند که مهمترین این فعالیت ها "آگاهی" است. همکاری هایی که برخی از عناصر داخلی با این رسانه های دشمن و رسانه هایی که خلاف مصالح کشور ما و خلاف امنیت مردم ما شایعه پراکنی می کنند ، شناسایی شده و تحت تعقیب قرار گرفته و مجازات می شوند خیلی ها هم خودشان متوجه می شوند که چه اشتباهاتی را مرتکب شده اند و اظهار ندامت و پشیمانی می کنند.

  • تحریم های آمریکا علیه ایران نوعی جنگ اقتصادی است

تحریم هایی که آمریکا علیه ایران اعلام کرده است یک سیاست کاملا ظالمانه، ضد حقوق بشر، ضد حقوق مردم و برخلاف تمامی قواعد بین المللی است. این که یک جامعه را آن هم مردمی با فرهنگ بویژه در حوزه مسائل اقتصادی و دارویی زیر فشار تحریم قرار بدهند این نوعی تروریسم اقتصادی و جنگ اقتصادی است که آمریکا علیه ایران رقم زده است. البته این هم جنگی است که آغازش امروز نیست. با پیروزی انقلاب، ما در این میدان وارد نبرد با آمریکا شده ایم و آمریکا تحریم های متعددی را علیه ما اعلام کرده است. قدیمی تر ها و نسل های دهه اول انقلاب یاد شان هست که در برابر تحریم آمریکا امام راحل فرمودند: "ما را از تحریم نترسانید ما ملت رمضانیم" این حرف امامی است که بیش از سی سال قبل رحلت کردند. در دوران امام، ما این تحریم ها را داشتیم منتهی تحریم ها تشدید شده است.

  • مخاطب تحریم های آمریکا مردم ایران هستند/ تحریم اقتصادی علیه نیروهای مسلح ما نیست

تحریم ها الگوهای جدیدی را پیاده سازی کرده اند و مخاطب این تحریم ها هم در اصل در حوزه اقتصادی و دارویی مردم هستند. تحریم اقتصادی علیه نیروهای مسلح ما نیست، نیروهای مسلح ما امروز جزء مقتدرترین نیروهای مسلح منطقه و بلکه در زمره کشورهای دارای توانمندی های دفاعی بسیار خوبی است. این تحریم ها علیه نیروهای مسلح و بخش های مرتبط در این حوزه نیست، بلکه علیه مردم اعمال شده است یک اقدام کاملا ضد بشری است. بدتر از این تحریم دو اقدام دیگر آمریکاست، یکی همراه کردن ظالمانه برخی از کشورهای اروپایی با خودش و تبلیغات رسانه ای سنگین و داعیه حقوق بشر که جنایت علیه بشریت شکل می دهند و ادعای حقوق بشری هم مطرح می شود.

ما در داخل کشورمان از این فرصت استفاده می کنیم همانگونه که در حوزه علم ، تکنولوژی و دفاعی توانستیم خودکفا شویم، مطمئن باشند ما در این حوزه هم از این گردنه عبور خواهیم کرد، اما یقه آمریکا را رها نخواهیم کرد. در جنایات مختلفی هم یقه او را رها نخواهیم کرد. چه در جنایاتی که در تحریم های ظالمانه اقتصادی و دارویی علیه مردم ما اعمال کرده اند و چه در جنایت جنگی که سردار سلیمانی را به عنوان یک قهرمان مبارزه با تروریسم به شهادت رساند، چه در جنایت های دیگری که در تحمیل جنگ نظامی علیه ما در از بین بردن خیلی از زیرساخت های ما در دوران دفاع مقدس انجام داده اند ، بدانند ما یقه آمریکایی ها و سردمداران آنها را چه در مجامع بین المللی و مهمتر از آن در نزد افکار عمومی رها نخواهیم کرد.

مطمئن باشند که صدای مظلومیت مردم ایران را به گوش جهان خواهیم رساند. طبل رسوایی نظام سلطه را بر زمین خواهیم زد و رسوا خواهد شد. هم در مجامع بین المللی با همکاری وزارت امور خارجه معاونت امور بین الملل و ستاد حقوق بشر قوه قضائیه این موضوعات را فریاد زده ایم و فریاد خواهیم زد و هم در مجامع داخلی خودمان که به موجب صلاحیت هایی که قانونگذار به ما داده است این موضوع را تعقیب می کنیم و انشاءالله رها نخواهیم کرد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 31 فروردين، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!