شنبه، 6 خرداد، 1402 | Saturday 27th of May 2023
۲۳:۵۱
بین الملل - کد خبر : 800
شنبه، ۲۷ مهر، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

برایان هوک: به سیاست اعمال فشار حداکثری ادامه خواهیم داد

برایان هوک: هیچ تغییری در تفکر و سیاست آمریکا در قبال ایران صورت نگرفته است.

برایان هوک: به سیاست اعمال فشار حداکثری ادامه خواهیم داد

نماینده دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه با شبکه خبری الجزیراظهار کرد: هیچ تغییری در تفکر و سیاست هایی که در قبال ایران داریم، صورت نگرفته است. برایان هوک گفت:  سیاست اعمال فشار حداکثری علیه ایران با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.

شبکه خبری الجزیره در خصوص مصاحبه با هوک تنها به انتشار بخش کوتاهی از آن در کانال تلگرامی اش اکتفا نموده و از انتشار متن کامل آن و یا ویدئوی مصاحبه خود داری کرده است.

با اینکه خروج یکطرفه آمریکا از توافق برجام، نشان از مقید نبودن این کشور به تعهدات و وظایف تعیین شده بر اساس اصول دموکراسی داشت اما ترامپ با فرافکنی و دست زدن به اقداماتی تحریک آمیز نظیر تحریم وزیر امور خارجه ایران، اعزام یک ناو گروه و چند بمب افکن و جنگنده به منطقه خلیج فارس، قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به اجرای سیاست اعمال  فشار حداکثری بر ایران ادامه داد.

 در مقابل، جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ تصمیمی منطقی، مهلتی یک ساله برای کشورهای اروپایی تعیین کرد که به تعهداتشان بر اساس برجام عمل کرده و خروج آمریکا را جبران کنند. اما متعهد نبودن کشورهای اروپایی به انجام وعده هایی که داده بودند سبب شد تا شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، در تاریخ 18 اردیبهشت ماه با صدور بیانیه ای هشدار داد که اگر طرف مقابل برجام طی دو ماه آینده به تعهداتشان عمل نکنند، ایران در سه مرحله از تعهدات خود کاسته و به انچه که صلاح خودش می داند عمل خواهد کرد.

در مرحله اول، ایران بر طبق مواردی که در همان بیانیه صادر شده درهجدهم اردیبهشت ماه اعلام کرده بود، از سقف تولید300 کیلوگرمی ذخایر اورانیوم غنی شده3.67 درصدی عبور کرده و از فروش آب سنگین و مازاد اورانیوم غنی شده، خودداری نمود.

مرحله دوم کاهش از تعهدات برجامی با صدور بیانیه ای از طرف ایران در 16تیرماه انجام گرفت. در این مرحله ایران برخلاف موارد تعیین شده در برجام، سطح غنی سازی اورانیوم را از مرز 3.67 درصد افزایش داد.

جمهوری اسلامی ایران در مرحله سوم که از پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد، با هدف کاهش و پایان دادن به تعدادی از موارد متعهد شده در برجام، فعالیت های خود در مورد تحقیق و توسعه ( ) از جمله راه اندازی نسل جدیدی از سانتریفیوژ ها در تاسیسات غنی سازی اورانیوم، را افزایش داد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 6 خرداد، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!