بخشنامه تامین و توزیع ماسک ابلاغ شد

بخشنامه تأمین و توزیع ماسک با توجه به تأمین بخش مهمی از نیازهای مراکز درمانی توسط هیأت امنای صرفه‌جویی ارزی برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه‌ها ابلاغ شد.
بخشنامه تامین و توزیع ماسک ابلاغ شد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، محمدرضا شانه ساز معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، بخشنامه تأمین و توزیع ماسک با توجه به تأمین بخش مهمی از نیازهای مراکز درمانی توسط هیأت امنای صرفه جویی ارزی برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه‌ها را ابلاغ کرد.

گفتنی است، پس از شیوع بیماری کرونا بسیاری از افراد سودجو دست به احتکار ماسک و اقلام ضدعفونی‌کننده زدند. این مسئله و همچنین بالا رفتن ناگهانی میزان تقاضا، موجب شد تا ماسک و سایر اقلامی که در این شرایط استفاده از ان‌ها، توصیه می‌شود، به‌ یک باره کم‌یاب شده و در بازار سیاه با قیمت‌های نامتعارف فروخته شدند.

لذا مسئولان درصدد رفع این مشکل و تامین ماسک مورد نیاز مردم برآمده و در همین راستا بخش‌نامه‌ای را ابلاغ کردند.

پیرو بخشنامه شماره ۱۱۰۱۶۲/۶۵۵ مورخ ۰۳/‏۱۲/‏۱۳۹۸‬ در خصوص تأمین و توزیع ماسک و با توجه به تأمین بخش مهمی از نیازهای مراکز درمانی توسط هیأت امنای صرفه جویی ارزی و لزوم تأمین و توزیع این اقلام برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه‌ها موارد ذیل جهت اقدام ابلاغ می‌شود:

۱- تمامی شرکت‌های تولیدکننده ملزم به توزیع روزانه ماسک‌های سه لایه به تعداد حداقل ۸۵۰ هزار عدد و ماسک‌های N۹۵ به تعداد ۸۵ هزار عدد صرفاً با حواله کتبی اداره کل تجهیزات می‌باشند. میزان سهمیه هر واحد تولیدکننده جهت تأمین تعداد مذکور توسط اداره کل تجهیزات پزشکی تعیین و ابلاغ گردیده و در صورت لزوم به روز رسانی خواهد گردید.

۲- توزیع مازاد سهمیه فوق توسط تولیدکننده و در صورت تشخیص دانشگاه‌های علوم پزشکی با هماهنگی دانشگاه مربوطه صورت می‌گیرد.

۳- تمامی واحدهای صنفی/ شرکت‌های توزیع کننده و شرکت‌های پخش دارویی که در سامانه imed.ir  ثبت گردیده‌اند مجاز به خرید و فروش انواع ماسک‌ها می‌باشند و هرگونه خودداری از فروش موجودی‌های انبار مصداق احتکار و اخلال در نظام اقتصادی و سلامت کشور بوده و طبق قانون مجازات اخلال گران در نظام کشور با مرتکبین برخورد خواهد شد.

۴- داروخانه‌های سطح شهر می‌توانند اقدام به عرضه ماسک‌های پزشکی با رعایت ضوابط و قوانین مربوطه و در حد مصرف شخص متقاضی نمایند.

این بخشنامه طی نامه شماره ۶۵۵/۱۱۷۵۳۳ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ به کارتابل شرکت‌ها ارسال شده است.

امتیاز 3.92/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه