گزیده اخبار :

بازگشایی رسمی بوستان‌های تهران

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: تمامی ۲ هزار و ۲۶۸ بوستان شهر تهران به جز بوستان‌های جنگلی چیتگر، سرخه حصار، لویزان و یاس فاطمی از آخر این هفته پذیرای شهروندان هستند.
بازگشایی رسمی بوستان‌های تهران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، علی محمد مختاری، مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران درباره کاهش میزان چمن کاری و جایگزینی با گیاهان مقاوم گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست و کاهش مصرف آب آبیاری، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از سه سال گذشته اقدام به کاهش سطوح چمن کاری با جایگزینی گیاهانی کرد که با شرایط اقلیمی شهر تهران تناسب داشته و نیاز آبی کمتری داشته باشند؛ بر این اساس طرح کاشت درختان و درختچه‌های مقاوم به شرایط آب و هوای شهر تهران و نیاز کم آبی به صورت توده‌ای در رمپ‌ها و لوپ‌ها، لچکی ها و رفیوژ بزرگراه‌ها به جای چمن در حال انجام است.

او در خصوص رابطه کارشناسان بر اجرای طرح‌های فضای سبز اشاره کرد و ادامه داد: رابطه کارشناسان این سازمان بر اجرای دقیق طرح‌های فضای سبز به کاهش سطوح چمن‌کاری تاکید داشته و از بازپیرایی های بی مورد چمن جلوگیری می‌کنند.

مختاری ادامه داد: بر اساس برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران کاهش سطوح چمن‌کاری به میزان حداقل چهار درصد در هر سال جزو شاخص‌های برنامه بوده و به جای چمن کاشت گونه‌های گیاهی مقاوم به کم آبی و سازگار با رعایت اصول طراحی اقدام می‌شود.

مختاری درباره تعطیلی بوستان‌های شهر تهران در هنگام شیوع بیماری کرونا گفت: بر اساس مصوبات کارگروه‌های پنج‌گانه ستاد مقابله با بیماری کرونا در شهرداری تهران نسبت به تعطیلی بوستان‌های شهری و جنگلی از هفتم فروردین ماه سال ۱۳۹۹ اقدام لازم به عمل آمد. متعاقب آن و بر اساس مصوبات ستاد موصوف و مجوز صادره از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به باز گشایی بوستان‌ها از تاریخ ۱۹ فروردین ماه اقدام لازم به عمل آمد، لیکن در پی دستور ریاست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مجدداً نسبت به تعطیلی بوستان‌ها از تاریخ ۹۹/۱/۲۴ تا اطلاع ثانوی اقدام شد.

او در ادامه افزود: عنایت به مصوبات جلسه شانزدهم ستاد عالی مبارزه با بیماری کرونای کشور و مستند به بند ۷ مصوبات مذکور که دستور بازگشایی بوستان‌ها را صادر کرده است و ابلاغ آن به شهرداری تهران نسبت به بازگشایی کلیه بوستان‌ها و اجرای پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت از جمله ضد عفونی سرویس‌های بهداشتی - آبخوری‌ها، وسایل بازی و بدنسازی، نماز خانه‌ها و کلیه اماکن عمومی و المان‌ها و مبلمان موجود در بوستان‌ها و رعایت فاصله اجتماعی اقدام شود لذا از تاریخ ۹۹/۲/۴ تمامی ۲۲۶۸ بوستان شهر تهران به جز بوستان‌های جنگلی چیتگر، سرخه حصار، لویزان و یاس فاطمی پذیرای شهروندان هستند.

امتیاز 3.25/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه