گزیده اخبار :

بازتاب پرتاب موفق نخستین ماهواره نظامی ایران توسط سپاه در رسانه‌های خارجی

ماهواره نور، از ماهواره‌بر سه مرحله‌ای قاصد، به فضا پرتاب شد.
بازتاب پرتاب موفق نخستین ماهواره نظامی ایران توسط سپاه در رسانه‌های خارجی

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،ماهواره نور، از ماهواره‌بر سه مرحله‌ای قاصد، به فضا پرتاب شد.

این پرتاب موفق که نخستین ماهواره نظامی ایران توسط سپاه می باشد در رسانه‌های خارجی بازتاب هایی را به همراه داشته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با این «پرتاب غافلگیرانه» از آنچه کارشناسان آن را برنامه فضایی محرمانه می‌دانند رونمایی کرده است.

یورونیوز هم این خبر را پوشش داد و به نقل از «مایکل هوروویتز» کارشناس مسائل بین‌المللی، نوشت: پرتاب این ماهواره پیام آشکاری ارسال می‌کند و بخشی از تلاش‌های تهران برای اعمال فشار بر واشنگتن و  اروپا بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام است.

خبرگزاری رویترز هم در پوشش این خبر نگرانی‌های احتمالی آمریکا از آن را برجسته کرده است. این خبرگزاری به حک شدن یک آیه مبارک قرآن بر روی این ماهواره هم اشاره کرده است.

روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست با تیتر «نبرد برای فضا» این خبر را پوشش داده و نوشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این خبر را بعد از دستیابی ایران به موشک ‌های ضدکشتی با برد ۷۰۰ کیلومتر اعلام کرده است. 

خبرگزاری دویچه‌وله آلمان در بخشی از گزارش خود از ایران به عنوان یک «قدرت خاورمیانه ‌ای» یاد کرده و نوشته این کشور بعد از خروج آمریکا از برجام گفته به محدودیت‌های عملیاتی مشخص‌شده در این توافق پایبند خواهد بود.

وبگاه شبکه خبری فاکس‌نیوز نوشته پرتاب موفقیت‌آمیز ایران بعد از شکست کوشش‌های قبلی این کشور در چند ماه گذشته رقم خورده است.

امتیاز 3.17/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه