ایلان ماسک: ساخت موشک اولویت اصلی

چیزی که مشخص است این است که اسپیس ایکس روی توسعه استارشیپ متمرکز شده و قصد دارد هرچه زودتر پرچمدار بعدی خود را آماده کند
ایلان ماسک: ساخت موشک اولویت اصلی

 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از انگجت، ایلان ماسک بنیان گذار شرکت خصوصی فضایی "اسپیس ایکس" در یک ایمیل خطاب به کارکنان این شرکت اعلام کرد که از این به بعد توسعه و ساخت موشک "استارشیپ" اولویت اصلی خواهد بود و می خواهد سرعت پیشرفت این موشک را به صورت چشمگیر افزایش دهند. 
 
ظاهرا حالا که کپسول " کرو دراگون" با بردن دو فضانورد به ایستگاه بین المللی تاریخ سازی کرده است، نباید انتظار داشت که اسپیس ایکس همه توجه خود را به آن معطوف کرده و برای توسعه آن ولخرجی کند. زیرا پایگاه CNBC فاش کرده که به یک ایمیل از "ایلان ماسک" دسترسی پیدا کرده است که در آن از کارکنان خود خواسته است به "استارشیپ" به عنوان اولویت اصلی اسپیس ایکس نگاه کنند و آنها را به تسریع چشمگیر توسعه و ساخت این موشک فوق سنگین تشویق کرده است و تنها تمرکز دیگر اسپیس ایکس را هر چیزی که موجب کاهش خطر بازگشت "دراگون" شود، عنوان کرده است. 
 
  • این موشک نمایانگر آینده اسپیس ایکس است
این موشک برای تبدیل شدن به موشک فضایی اصلی اسپیس ایکس طراحی شده است، استارشیپ نه تنها از قدرت کافی برای تحقق گردشگری فضایی و سفرهای طولانی فضایی برخوردار است، بلکه نمایانگر یک موشک کاملا قابل استفاده مجدد با زمان آمادگی مجدد سریع است که پروازهای فضایی را قابل دسترس‌تر می کند. این موشک نمایانگر آینده اسپیس ایکس است و تاکنون چندین انفجار و برخی دیگر از مشکلات، رسیدن به این رویا را برای اسپیس ایکس به تعویق انداخته است. 
 
 
البته این ایمیل به معنی غافل شدن اسپیس ایکس از پروژه های حال حاضر خود نیست، "کرو دراگون" با اینکه دو فضانورد را به ایستگاه فضایی بین المللی برده است اما هنوز قادر به انجام منظم این کار نیست. با این حال چیزی که مشخص است این است که اسپیس ایکس روی توسعه "استارشیپ" متمرکز شده و قصد دارد هرچه زودتر پرچمدار بعدی خود را آماده کند.
 

امتیاز 4.33/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه