سه شنبه، 1 فروردين، 1402 | Tuesday 21st of March 2023
۲۰:۴۹
اجتماعی - کد خبر : 3771
سه شنبه، ۱۶ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۸:۰۰

ایجاد فاصله اجتماعی در صورت بازگشایی مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: در صورت بازگشایی مدارس تمهیداتی از قبیل فاصله گذاری اجتماعی در کلاس‌ها برای حضور دانش آموزان اجرا می‌شود.

ایجاد فاصله اجتماعی در صورت بازگشایی مدارس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت درباره تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده برای بازگشایی مدارس اظهار کرد: بازگشایی مدارس برای مناطق سفیدی که ستاد ملی کرونا آن را تایید می‌کند انجام خواهد شد و اکنون هم در حال بررسی شرایط هستند؛ در صورتی که در جلسه بعدی ستاد نتایج بررسی مثبت باشد در برخی مناطق که سفید باشند بازگشایی مدارس انجام خواهد شد.

او ادامه داد: درصورت بازگشایی مدارس پروتکل‌های بهداشتی هم از سوی وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است که این موضوع در مدارس اجرایی خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به تبیین چند مصداق از این پروتکل بهداشتی پرداخت و گفت: ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در کلاس های درس از جمله اقدامات در نظر گرفته شده محسوب می شود به عنوان مثال در کلاس های پرجمعیت، دانش آموزان در دو نوبت مختلف در در کلاس های درس حاضر می شوند همچنین ضد عفونی کردن محیط مدارس و تجهیز مدارس به شوینده ها از دیگر اقدامات مورد توجه است.

حمیدی تصریح کرد: آموزش و توجیه دانش آموزان از طریق مربیان تربیت بدنی، سفیران سلامت و مدیران مدارس هم مورد توجه قرار گرفته است همچنین هماهنگی های لازم با وزارت بهداشت انجام شد تا بهورزان هم در موارد مورد نیاز برای آگاهی رسانی بهداشتی به دانش آموزان، مدارس را همراهی کنند.

او با بیان اینکه در ایام گذشته آموزش‌های لازم برای مقابله با شیوع کرونا به وفور انجام شده است، گفت: با توجه به این شرایط باز هم برنامه های توجیهی و آموزشی برای مدیران مدارس در نظر گرفته شده است تا دانش‌آموزان را مطلع کنند همچنین مدارس شبانه روزی، استثنایی و مراکز پیش دبستانی با توجه به شرایط دانش آموزان این مدارس مورد توجه ویژه قرار گرفته اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش یادآوری کرد: هر چند تمهیدات بهداشتی برای مقابله با کنترل شروع و کرونا در زمان بازگشایی مدارس در نظر گرفته شده است اما نتیجه نهایی برای این منظور از طریق کارگروهی که بین وزارتخانه های بهداشت، آموزش و پرورش و کشور تشکیل شده است در جلسه آتی ستاد ملی کرونا تعیین می شود.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 1 فروردين، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!