دوشنبه، 10 بهمن، 1401 | Monday 30th of January 2023
۲۱:۲۱
سیاست - کد خبر : 739
يكشنبه، ۲۱ مهر، ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

ایجاد ثبات یا تشنج، عربستان به دنبال چیست؟

انتشارخبرموافقت آمریکا با درخواست عربستان سعودی مبنی براعزام نیروادوات جنگی به این کشوردرکانال HT ترکیه موجب بروزواکنش های متفاوتی شده است. در شرایطی که همه نگاه ها به شمال سوریه دوخته شده، درخواست عربستان که در ظاهربرای حفظ ثبات درمنطقه است خود می تواند منشا تشنج ونا آرامی جدیدی درمنطقه شود.

ایجاد ثبات یا تشنج، عربستان به دنبال چیست؟

تحلیل یک خبر:
ایجاد ثبات یا تشنج، عربستان به دنبال چیست؟

انتشارخبرموافقت آمریکا با درخواست عربستان سعودی مبنی براعزام نیروادوات جنگی به این کشوردرکانال HT ترکیه موجب بروزواکنش های متفاوتی شده است. در شرایطی که همه نگاه ها به شمال سوریه دوخته شده، درخواست عربستان که  درظاهربرای حفظ ثبات درمنطقه است خود می تواند منشا تشنج ونا آرامی جدیدی درمنطقه شود.       
  HABERTURK نوشت: براساس خبری که SPA خبرگزاری عربستان سعودی به نقل ازیک مقام وزارت دفاع این کشورمنتشرکرد، به درخواست سلمان بن عبدالعزیزپادشاه عربستان ومحمد بن سلمان ولیعهد این کشوروهمچنین برپایه دوستی وارتباط تاریخی ومنافع مشترک بین دوکشور، ایالات متحده آمریکا با اعزام نیرو وادوات جنگی به عربستان موافقت کرد.
عربستان اعلام کرده، به خاطرحفظ امنیت درمنطقه که خواسته آمریکا نیزهست وبه جهت مقابله با هرگونه تحرکاتی که موجب تزلزل درثبات منطقه و اقتصاد جهانی می شوند، این درخواست را ارائه کرده تا با آمریکا بطور مشترک عمل کنند.
وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) نیز روزجمعه اعلام کرد که دو ناوگان جنگی هوایی، دو باطری موشک پاتریوت، یک ناوگان ترابری هوایی، یک سیستم دفاعی منطقه ای درارتفاع بالا به  همراه دو هزارسرباز آمریکایی به عربستان اعزام خواهند شد. البته این درخواست برای عربستان هزینه بالایی خواهد داشت. به گفته ترامپ، عربستان سعودی هزینه اعزام نیروهای آمریکایی را پرداخت خواهد کرد. انتشاراین خبرو موارد مشابه دیگرآنهم درشرایطی که ایران از مذاکره با عربستان استقبال کرده و گفته می شود نخست وزیرپاکستان به قصد مذاکره و میانجی گری وکمک به بهبود روابط ایران و عربستان به کشورمان سفر کرده، این سوال را در اذهان عموم ایجاد می کند که عربستان با دست زدن به این نوع حرکات تحریک آمیزبه  دنبال چیست ؟
 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 10 بهمن، 1401