دوشنبه، 7 خرداد، 1403 | Monday 27th of May 2024
۱۱:۳۴
بین الملل - کد خبر : 2572
سه شنبه، ۱۳ اسفند، ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

ايمی کلوبوچار به نفع جو بایدن از رقابت‌های انتخاباتی کنار رفت

ايمی کلوبوچار، سناتور ايالت مينه‌سوتا، روز گذشته، ضمن اعلام کناره‌گيری خود از رقابت بر سر نامزدی حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوری آمريکا، از جو بایدن اعلام حمایت کرد.

ايمی کلوبوچار به نفع جو بایدن از رقابت‌های انتخاباتی کنار رفت

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،ايمی کلوبوچار،سناتور ايالت مينه‌سوتا، روز گذشته،با اعلام کناره‌گيری خود از رقابت بر سر نامزدی حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوری آمريکا،از جو بایدن دیگر نامزد این حزب حمایت کرد.

او گفت برای اتحاد میان ميانه‌روهای اين حزب قصد دارد از نامزدی جو بايدن، معاون سابق رئيس جمهور در دوره باراک اوباما،حمايت کند.

او روز گذشته برای شرکت در اجتماع انتخاباتی جو بايدن و اعلام حمايت از او به شهر دالاس رفته بود.کلوبوچار سومين نامزدی است که طی چند روز گذشته از اين رقابت‌ها کناره‌گيری می‌کند.

پیش تر نیز تام استاير و پيت بوتجیج انصراف خود را اعلام کرده بودند.

کناره‌گيری آنها نشان دهنده این موضوع است که تلاش جناح ميانه‌رو حزب دموکرات برای دفاع از نامزدی جو بايدن در برابر برنی سندرز دیگر نامزد دموکرات و سناتور ايالت ورمونت است که گرايش چپ و پيشروی حزب را نمايندگی می‌کند.

کلوبوچار به نسبت برخی از نامزدهای شناخته شده تر که منابع مالی بهتری داشتند تا چندی پيش در اين رقابت‌ها موقعيت بهتری را داشت. او در رای‌گيری ايالت نيوهمپشیر در جایگاه سوم قرار گرفت ولی در سايرایالت های آمريکا از حمايت و پشتیبانی قابل ملاحظه ای برخوردار نبود.

او که سه دوره از ايالت مينه‌سوتا برای مجلس سنا انتخاب شده در سخنرانی های خود اعلام می کرد در اجرای وعده‌هايش در کنگره سابقه خوبی دارد و پيروزی او حتی در ايالت هایی که طرفدار جمهوری‌خواهان هستند به او کمک لازم را خواهد کرد تا در ايالت‌هايی مثل ويسکانسين و ميشيگان که معمولا طرفدار دموکرات‌ها هستند با وجود اینکه در سال ۲۰۱۶ به دونالد ترامپ رای دادند به پیروزیدست یابد.

جو بايدن دیگر نامزد دموکرات ها از زمان آغاز کارزار انتخاباتی خود تاکنون بیشتر در مقام اول بوده است.از طرفی نیز موفقيت نسبی پيت بوتجیج،يک ميانه‌رو ديگر از ايالت های مرکزی آمريکا در هفته های گذشته موقعيت کلوبوچار را در سایه قرار داده بود. پيت بوتجیج هفته گذشته کناره‌گيری کرد و تاکنون از هيچ نامزد ديگری حمايت نکرده است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 7 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!