دوشنبه، 10 بهمن، 1401 | Monday 30th of January 2023
۲۳:۵۱
بین الملل - کد خبر : 888
دوشنبه، ۰۶ آبان، ۱۳۹۸ - ۷:۰۰

انتقام کایلا مولر از بغدادی گرفته شد

نیروهای آمریکایی، نام عملیاتی که در طی آن ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک داعش به هلاکت رسید را به یاد زنی که6 سال قبل توسط نیروهای داعشی ربوده شده بود،کایلا مولرگذاشتند

انتقام کایلا مولر از بغدادی گرفته شد

.نیروهای آمریکایی، نام عملیاتی که در طی آن ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک داعش به هلاکت رسید را به یاد زنی که6 سال قبل توسط نیروهای داعشی ربوده شده بود،کایلا مولرگذاشتند تا  به این وسیله انتقام وی را از بغدادی بگیرند.

روبرت اوبراین مشاور امنیت خارجی آمریکا، گفت: به یاد زنی که در راه دفاع از حقوق بشر و کمک کردن به انسانها جانش را از دست داد، نام این عملیات را کایلا مولر گذاشتیم. وی که اهل ایالت آریزونا بود،  ازدسامبر2012 در یک اردوگاه واقع در مرز ترکیه و سوریه به کار در یک گروه امداد رسانی به آوارگان سوری پرداخت.

در آگوست 2013 به همراه دوستش که اهل سوریه بود و یک تیم امداد پزشکی راهی بیمارستانی که به گروه پزشکان بدون مرز در شهر حلب تعلق داشت، شد. اما در حلب به وی گفته شد که سوریه برای کسانی که از طرف سازمانهای بین المللی برای کمک به انسانها آمده اند، جای امنی نیست و بهتر است به ترکیه برگردد. صبح روز بعد مولر و دوستش سوار اتوبوسی که عازم ترکیه بود شدند اما در بین راه به اسارت نیروهای داعش درآمدند. هر چند دوست سوریه ای وی مدتی بعد آزاد شد ولی کایلا مولر 26 ساله در اسارت ماند. در ادامه هم تمامی تلاش نیروهای آمریکایی و خانواده اش برای آزادسازی وی بی نتیجه ماند و مولر دو سال بعد به زور با بغدادی ازدواج کرد و تحت شکنجه های جنسی و روانی وی قرار گرفت. در فوریه 2015 وی طی حمله نیروی هوایی اردن به مقر داعش در رقه کشته شد.

مدتی بعد تصاویر کشته شدن مولر بعد از 18 ماه اسارت از طریق پست به دست خانواده اش رسید و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا نیز مرگ وی را تایید کردند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 10 بهمن، 1401