دوشنبه، 27 فروردين، 1403 | Monday 15th of April 2024
۱۶:۵۵
بین الملل - کد خبر : 996
پنجشنبه، ۱۶ آبان، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

انتقادات مطبوعات انگلیس ادامه دارد

کسی که شعار خاتمه دادن به جنگهای بی پایان را مدام تکرار می کند مانند آن شخص دیگر که تحقق پیمان برگزیت را دنبال می کند، به اقدامات عوام فریبانه خودشان، شکلی منطقی و معقول می دهند.

انتقادات مطبوعات انگلیس ادامه دارد

به نوشته کانال aHBR ترکیه، مطبوعات انگلیس به انتقادات خودشان از انگلستان و آمریکا که علی رغم ادعاهایشان هنوز در سوریه حضور دارند، ادامه می دهند.

ریچارد اسپنسر در مطلبی که در The Times منتشر شد، نوشت: عباراتی مثل صلح طلبی به ابزار های تبلیغاتی موقع انتخابات تبدیل شده اند. طرفدار خاتمه یافتن جنگ های بی پایان به دیگر پوپولیستی که شعار تحقق برگزیت  رامدام سر می دهد شبیه شده است. در هردوی اینها اقدامات عوام فریبانه به دلیل منطقی و معقولی تکیه دارد. همه می دانند که آنها مدام می گویند از سوریه خارج خواهیم شد ولی در عمل چنین اتفاقی نمی افتد. باید به عدم موفقیت نیروهای آمریکایی و انگلیسی در خاور میانه اعتراف کنیم.


ریچارد اسپنسر در آخرین مطلبی که در The Times یکی از مجلات معتبر مطبوعات انگلیس، منتشرشد با اشاره به تداوم حضور و گشتزنی نیروهای آمریکایی و انگلیسی در خاک سوریه، از عملکرد دولت آمریکا و همچنین انگلیس انتقاد کرد. وی در مقاله خود نوشت: علی رغم مخالفت پارلمان انگلستان با مداخله نظامی در سوریه و بعد از گذشت 6 سال هنوز جنگنده های انگلیسی بر فراز سوریه مانور داده و در بمباران راف شرکت می کنند. سربازان انگلیسی سالهاست در سوریه هستند. ترامپ مدام می گوید، سربازان آمریکایی را به خانه هایشان برمی گرداند اما هنوز در سوریه هستند.شاید تعجب آور باشد اما تعجب نکنید این یک الگوی مشابه و مکرر است. واژه صلح طلبی به یکی از شعارهای تبلیغاتی در موقع انتخابات تبدیل شده است. هرچند این ادعا از طرف کشوری که 11 عدد ناو هواپیمابر دارد در هیچ جای دنیا پذیرفتنی نیست.

جالب اینجاست که حالا دو رقیب دمو کرات ترامپ نیز این شعاررا تکرار می کنند. برنی ساندرزخودش را صلح طلب واقعی می داند و الیزابت واردن خروج کامل نیروهای آمریکایی از خاور میانه را ادعا می کند. در شرایطی که آمریکا در افغانستان، عراق و دیگر کشورهای بی ثبات همسایه در منطقه تلفات بیشماری داشته، چه کسی کاندیداهای ریاست جمهوری را می تواند سرزنش کند؟


باراک اوباما برای تحقق وعده خروج کامل آمریکا از خاور میانه، 8سال وقتش را صرف کرد اما موفق نشد. این ادعاها خوب هستند اما با کشورهای هم پیمانی مثل مصر و عربستان چکار باید کرد؟ از خروج سربازان آمریکایی توسط اوباما از عراق 3 سال نگذشته بود که آنها به همراه سربازان انگلیسی دوباره به عراق بازگشتند.

این ناکامی ها اتفاقی نیستند. کسی که شعار خاتمه دادن به جنگهای بی پایان را مدام تکرار می کند مانند آن شخص دیگر که تحقق پیمان برگزیت را دنبال می کند، به اقدامات عوام فریبانه خودشان، شکلی منطقی و معقول می دهند.
 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 27 فروردين، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!