يكشنبه، 10 مرداد، 1400 | Sunday 1st of August 2021
۰۲:۳۹
اجتماعی - کد خبر : 3201
سه شنبه، ۱۹ فروردين، ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۹

امکان سنجی فاصله‌ گذاری فیزیکی در ناوگان اتوبوسرانی پایتخت

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، با توجه به استمرار شرایط موجود از امکان سنجی اجرای طرح فاصله گذاری فیزیکی در ناوگان اتوبوسرانی پایتخت خبر داد.

امکان سنجی فاصله‌ گذاری فیزیکی در ناوگان اتوبوسرانی پایتخت

‌به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، محمود ترفع، با اعلام اینکه طبیعی است تا زمانی که شهروندان برای انجام امور روزانه در سطح شهر حضور دارند، برای تردد از وسایل نقلیه شخصی و عمومی استفاده می‌کنند، گفت: در این بین اتوبوس به عنوان انتخاب اول شهروندان، بیشترین مسافر را دارد و با وجود شرایط موجود، تعداد مسافران اتوبوس در هفته جاری بیشتر شده است.

وی با اشاره به تردد شهروندان در سطح شهر به هر دلیل و به ناچار و استفاده از اتوبوس، افزود: انتظار داریم نکات بهداشتی را رعایت کنند و از مسافران درخواست می‌کنیم تا با رعایت بهداشت فردی، هنگام سوار شدن به اتوبوس از دستکش و ماسک استفاده کنند، تا جای ممکن فاصله خود را با سایر مسافران حفظ کنند و اگر صندلی اتوبوس پُر بود از سوار شدن به آن خودداری کرده و منتظر اتوبوس بعدی بمانند.

ترفع با بیان اینکه نسبت به جداسازی کردن کابین رانندگان اتوبوس بی آرتی از مسافران اقدام کرده بودیم و این جداسازی را برای اتوبوس‌های بخش خصوصی نیز از روز گذشته آغاز کرده ایم، تصریح کرد: با وجود این اقدام و سایر تدابیر و تمهیدات در نظر گرفته شده از جمله ضدعفونی کردن اتوبوس‌ها در ابتدا و انتهای خطوط و تجهیز رانندگان به افشانه‌های ضدعفونی کننده، حرف اول در رعایت مسائل بهداشتی و حفظ بهداشت را خود شهروندان می‌زنند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی در پایان با تاکید بر اینکه طرح تفکیک راننده از مسافران، علاوه بر اتوبوس‌های دوکابین در اتوبوس‌های تک کابین نیز شروع شده است، خاطر نشان کرد: با توجه به امکانات و تجهیزات موجود، هر اقدامی که در جهت حفظ سلامت مسافران و رانندگان مؤثر باشد را به اجرا درآورده ایم و اقدامات اجرایی به این منظور را با جدیت و دقت ادامه می‌دهیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران امروز اعلام کرده بود که رانندگان تاکسی جهت پیشگیری از شیوع کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی فقط می‌توانند حداکثر دو مسافر در صندلی عقب سوار کنند.

وی افزود: تاکسیران‌ها موظفند مبالغ درج شده بر روی برچسب نرخ را از مسافران بگیرند و هیچ گونه افزایش نرخی پیش از طی شدن روال قانونی مجاز نیست.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 10 مرداد، 1400
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!
شهریار نبوی
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!

در شرایط فعلی و در آستانه استقرار دولت سیزدهم، رییس جمهور منتخب چالش سختی در مساله آب و کشاورزی فراروی خود می بیند. بحران در خوزستان زنگ خطری است که اگر از آن غفلت شود، استان های دیگر کشور نیز به زودی درگیر خواهند شد. مع الاسف، آنچه در هیاهوهای سیاسی مغفول مانده، نقش محوری وزارت جهاد کشاورزی و اهمیت بسیار زیاد آن و چالش اتخاذ سیاستهای منسجم در بخش کشاورزی است.