افشای طرح آمریکا برای نخست‌وزیر کردن الزرفی با تهدید نظامی

یک منبع پارلمانی عراق طرح جدید آمریکا برای نخست‌وزیر کردن عدنان الزرفی را فاش کرد.
افشای طرح آمریکا برای نخست‌وزیر کردن الزرفی با تهدید نظامی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، یک منبع پارلمانی روزگذشته فاش کرد: آمریکا با استفاده از توطئه ای جدید در تلاش است تا «عدنان الزرفی» رای اعتماد را از نمایندگان بگیرد و به مسند نخست وزیری عراق تکیه بزند.

این منبع که به نام آن اشاره نشده است، گفت که پروازهای غیرمجاز آمریکایی‌ها بر فراز مقرهای الحشدالشعبی و نیروهای امنیتی در بغداد، الأنبار، بابل و صلاح‌الدین، طرحی آمریکایی با هدف اعمال فشار بر فراکسیون‌های سیاسی جهت پذیرش الزرفی به عنوان نخست‌وزیر است.

وبگاه «المعلومه» به نقل از این منبع گزارش کرد که آمریکا از زبان تهدید نظامی در تلاش برای متقاعد کردن معترضان برای موافقت با کابینه الزرفی بهره می‌برد.

او افزود که آمریکا تمایل دارد که الزرفی به منصب نخست‌وزیری دست یابد و در حال حاضر نیز از او حمایت سیاسی به عمل می‌آورد چرا که با نخست‌وزیری الزرفی، آمریکا نیز می‌تواند منافع خود را که طی دو سال گذشته در عراق از هم پاشید، دوباره حفظ کند.

عادل عبدالمهدی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق و نخست‌وزیر مجری امور این کشور روز دوشنبه از وجود پروازهای غیرمجاز آمریکا در نزدیکی مناطق نظامی عراق خبر داد و درباره هر گونه «انجام اقدامات جنگی غیرمجاز» هشدار داده بود.

 

امتیاز 3.23/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه