پنجشنبه، 29 مهر، 1400 | Thursday 21st of October 2021
۲۰:۴۷
دوشنبه، ۱۲ مهر، ۱۴۰۰ - ۹:۰۰

افشاگری یکی از مدیران ارشد فیسبوک در مورد این شرکت

این مدیر فیسبوک، غول رسانه های اجتماعی را متهم کرد که به طور مکرر در مقابله با سخنان نفرت انگیز و اطلاعات غلط در پلتفرم های مجازی خود، سود مالی را در اولویت قرار داده است.

افشاگری یکی از مدیران ارشد فیسبوک در مورد این شرکت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، فرانسیس هاوگن، که به عنوان مدیر ارشد در بخش مقابله با اطلاعات غلط در فیسبوک کار می کرد، در یک برنامه تلویزیونی ظاهر شد و خود را به عنوان فاش کننده اسناد و مدارکی که در تحقیقات وال استریت ژورنال و سنا در خصوص آسیب های اینستاگرام به دختران نوجوان ارائه شده بود، معرفی کرد. 

به نقل از رویترز، فیسبوک پس از انتشار مجموعه ای از داستان ها بر اساس گزارشات داخلی این شرکت و ایمیل هایی که نشان می دهد، شرکت رسانه های اجتماعی هنگام ایجاد تغییر در الگوریتم محتوای خود، به افزایش قطبی شدن آنلاین کمک کرده و نتوانسته اقدامی برای مقابله با انتشار اطلاعات غلط در خصوص کرونا، که در پلتفرم های مجازی این شرکت پخش می شده اند، انجام دهد، مورد انتقاد قرار گرفته است. همچنین گفته شد که فیسبوک آگاه است که اینستاگرام به سلامت روان دختران نوجوان آسیب رسانده است. 

هاوگن روز سه شنبه در جلسه ای تحت عنوان "محافظت از کودکان در فضای آنلاین" در کمیته فرعی سنا در مورد تحقیقات این کمیته در خصوص شرکت فیسبوک در مورد تأثیر اینستاگرام بر روی کاربران جوان شهادت می دهد.

وی در مصاحبه ای گفت: "بین آنچه برای عموم خوب است و برای فیس بوک خوب است، تضاد منافع وجود داشت و فیس بوک بارها و بارها تصمیم گرفت که منافع خود را در اولویت قرار دهد."

هاوگن، که قبلاً درشرکت های "Google" و "Pinterest" کار می کرد، گفت که فیسبوک در مورد پیشرفت هایی که برای مقابله با سخنان نفرت انگیز و اطلاعات غلط در پلتفرم خود ایجاد کرده، به مردم دروغ گفته است.

وی افزود که فیسبوک برای برنامه ریزی شورش در پایتخت آمریکا در پی انتخابات ریاست جمهوری، مورد استفاده قرار گرفت.

او در حالی که معتقد بود هیچ کس در فیسبوک "نیت بدی" ندارد، گفت که این شرکت انگیزه های نامناسب را در اولویت قرار داده است.

فیسبوک با انتشار بیانیه ای نکاتی را که هاوگن در مصاحبه تلویزیونی به آن ها اشاره کرد، تکذیب نمود.

لنا پیتچ، سخنگوی فیسبوک، اظهار کرد: "ما همچنان پیشرفت های چشمگیری را برای مقابله با انتشار اطلاعات غلط و محتوای مضر انجام می دهیم. این که شرکت ما محتوای آسیب زننده را تشویق می کند و کاری در خصوص آن ها انجام نمی دهد، ادعای غلطی ست."

گفتگوهای بین المللی

تای، وکیل هاوگن، گفت که شکایات به کمیته سنا ارسال شده است؛ به این دلیل که فیسبوک به عنوان یک شرکت سهامی عام ملزم است به سرمایه گذاران خود دروغ نگوید و حتی از انتشار ناقص اطلاعات خودداری کند.

براساس اظهارات این مدیر سابق فیسبوک، شکایات، تحقیقات داخلی فیس بوک را با اظهارات عمومی این شرکت در مورد موضوعاتی که مورد تحقیق قرار گرفته است، مقایسه می کنند.

تای گفت که هاوگن همچنین با قانون گذاران اروپایی صحبت کرده است و قرار است اواخر این ماه به امید تشدید اقدامات نظارتی در پارلمان بریتانیا حاضر شود.

او و هاوگن همچنین علاقه مندند با قانون گذاران کشورهای آسیایی نیز صحبت کنند؛ زیرا بسیاری از مسائل مطرح شده در خصوص این منطقه است، از جمله خشونت های قومی در میانمار.

 

منبع: www.reuters.com

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات
پربیننده‌ترین اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 29 مهر، 1400
از تلاش کردن اجتناب می کنید؟ در آینده بیشتر رنج خواهید کشید
حسین قلاب دوز
از تلاش کردن اجتناب می کنید؟ در آینده بیشتر رنج خواهید کشید

زمانی که کار هایتان را به تعویق می اندازید و از تلاش کردن اجتناب می کنید، شما انتخاب می کنید که اکنون کمتر رنج ببرید تا بعدا بیشتر رنج ببرید. برخی اوقات زمان زیادی طول می کشد تا شما آن رنج را تجربه کنید، اما هیچ وقت آن رنج از بین نمی رود.