افشاگری نشریه ایتالیایی؛ پنهانکاری دو باشگاه در مورد ابتلای بازیکنان خود به کرونا

نیمه تمام ماندن فصل به سود آنها خواهد بود
افشاگری نشریه ایتالیایی؛ پنهانکاری دو باشگاه در مورد ابتلای بازیکنان خود به کرونا

 
نشریه ایتالیایی کوریره دلواسپورت در گزارشی مدعی شده که درحالی که رقابت های سری آ از هفته آینده برگزار خواهد شد اما دو باشگاه توطئه کرده و قصد دارند با پنهانکاری از ادامه لیگ جلوگیری کنند. بر اساس این گزارش دو باشگاه حاضر در سری‌آ ابتلای بازیکنان خود به ویروس کرونا را پنهان کرده اند تا در زمانی مناسب و پس از آغاز دوباره لیگ آن را اعلام کنند و باعث نیمه تمام ماندن فصل شوند. 
 
  • نیمه تمام ماندن فصل به سود این تیم ها خواهد بود
ظاهرا یکی از شرط های دولت ایتالیا برای ازسرگیری رقابت ها این بوده است که در صورت گزارش ابتلای فرد یا افراد دیگری از باشگاه به ویروس کرونا پس از شروع مسابقات آن فصل را مختومه اعلام می کنند تا سلامت دیگر بازیکنان به خطر نیافتد. همچنین 16 باشگاه سری‌آ هم قبول کردند تا در صورت پیش آمدن چنین شرایطی و اتمام لیگ نه تیمی به عنوان قهرمان اعلام شده و نه تیمی سقوط کند. به همین دلیل دو باشگاه قصد دارند تا پس از شروع لیگ مانع از ادامه رقابت ها شوند ، چراکه نیمه تمام ماندن فصل به سود آنها خواهد بود.
 
 
  • اعتراض شهردار بنونتو به این شایعه
پس از انتشار این گزراش توسط "ایوان زتزارونی" خبرنگار نشریه کوریره دلواسپورت که از ان به عنوان یک شایعه یاد کرد، کلمنته ماستلا شهردار بنونتو هم به این موضوع دامن زد و فورا خواستار رسیدگی موضوع و انجام تحقیقات کافی در این زمینه شد. دلیل این موضوع هم نگرانی او از پایمال شدن حق تیم این شهر(بنونتو) است که با اختلاف 20 امتیاز در صدر جدول سری B قرار دارد و اگر لیگ ناتمام بماند از صعود به سری‌آ محروم خواهند شد. 
 
 
  • میلان تنها مخالف مشخص نشدن قهرمان
میلان تنها باشگاهی بوده که با مشخص نشدن قهرمان و تیم های سقوط کننده درصورت نیمه تمام ماندن فصل مخالفت کرد و سه باشگاه رم، لاتزیو و ناپولی هم رای ممتنع دادند. بسیاری بر این باورند که فدراسیون فوتبال ایتالیا در جلسه امروز خود نیمه تمام ماندن فصل را رد کرده و برگزاری دیدارهای پلی آف یا الگوریتمی دیگر را برای تعیین سرنوشت لیگ در صورت نیمه تمام ماندن مسابقات معرفی خواهد کرد. 
 

امتیاز 4.57/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه