دوشنبه، 27 دي، 1400 | Monday 17th of January 2022
۱۶:۳۶
اجتماعی - کد خبر : 3620
دوشنبه، ۰۸ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

افزایش 12 درصدی کشفیات مواد مخدر

بر اساس گزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر، مجموع کشفیات مواد مخدر در بازه زمانی ۳۰ فروردین تا پنجم اردیبهشت، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، در حدود 12 درصد افزایش یافته است.

افزایش 12 درصدی کشفیات مواد مخدر

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل این ستاد از کشف بیش از ۲۰ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی ۳۰ فروردین تا پنجم اردیبهشت امسال خبر داد.

ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این هفته ۲۰ هزار و ۴۹۸ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۸۲۲۱کیلوگرم) حدود ۱۲درصد افزایش داشته که از این مقدار، ۱۷ هزار و ۱۶۵ کیلوگرم مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۴ درصد از مجموع کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد افزود: 16 درصد باقی مانده از مواد کشف شده را ۲۳۳۰ کیلوگرم حشیش، ۴۷۵ کیلوگرم هروئین، ۳۵ کیلوگرم گراس، ۳۸۰ کیلوگرم شیشه، ۱۰ کیلو مرفین و ۱۰3 کیلوگرم سایر مواد تشکیل می دهند.

اصلانی ادامه داد: در هفته اخیر مجموعاً ۴۰۰۷ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۳۱۳۳ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۸۳۳ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند که  ۴1 نفر از دستگیر شدگان از اتباع بیگانه هستند.

وی با تاکید بر این که بیشتر از ۸۱ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، افزود: بیشترین حجم کشفیات با ۴۵۵۲ کیلوگرم مربوط به استان خراسان جنوبی است که معادل ۲۲ درصد کشفیات کشور است و سیستان و بلوچستان با ۳۳۷۸ کیلوگرم، کرمان با ۳۱۸۵ کیلوگرم، هرمزگان با ۲۰۸۵ کیلوگرم، یزد با ۱۵۴۶ کیلوگرم، تهران با ۹۸۲ کیلوگرم و فارس با ۹۳۲ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی بوده و باید تصریح کنم که سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۲ درصد است.

معاون دبیرکل ستاد افزود: طی این مدت ۱۴ دستگاه خودرو و ۲ قبضه سلاح توقیف شد. ۶۷ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۰ درصد انتظامی بوده است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 27 دي، 1400
پیدا و پنهان روابط ایران و روسیه
محسن شیرپاک
پیدا و پنهان روابط ایران و روسیه

انتقال اخیر جنگنده های سوخو روسیه برای شرکت درمسابقات هوایی در امارات از طریق حریم هوایی ایران و استفاده پایگاه هوایی شهید نوژه ایران برای بمباران اهداف در سرتاسر سوریه، تحولی جدید و چشمگیر در تاریخ روابط روسیه و ایران است.

نقش روسیه در جنگ ۴۴ روزه آذربایجان و ارمنستان
محسن شیرپاک
نقش روسیه در جنگ ۴۴ روزه آذربایجان و ارمنستان

جنگ دوم ۴۴ روزه قره باغ که در ۶مهر۱۳۹۹ آغاز شد، نه تنها برای ارمنستان و آذربایجان بلکه نقطه عطفی در موازنه سیاسی و نظامی قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در گیر در قفقاز جنوبی بود، به ارتقای بیشتر ترکیه به عنوان یک قدرت منطقه‌ای کمک کرد، محدودیت‌هایی را برای نفوذ روسیه در قفقاز ایجاد و میزان علاقه واقعی ایالات متحده، اسرائیل و کشور‌های اتحادیه اروپا را در قفقاز نشان داد.