دوشنبه، 6 تير، 1401 | Monday 27th of June 2022
۱۳:۵۳
اجتماعی - کد خبر : 3620
دوشنبه، ۰۸ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

افزایش 12 درصدی کشفیات مواد مخدر

بر اساس گزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر، مجموع کشفیات مواد مخدر در بازه زمانی ۳۰ فروردین تا پنجم اردیبهشت، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، در حدود 12 درصد افزایش یافته است.

افزایش 12 درصدی کشفیات مواد مخدر

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل این ستاد از کشف بیش از ۲۰ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی ۳۰ فروردین تا پنجم اردیبهشت امسال خبر داد.

ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این هفته ۲۰ هزار و ۴۹۸ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۸۲۲۱کیلوگرم) حدود ۱۲درصد افزایش داشته که از این مقدار، ۱۷ هزار و ۱۶۵ کیلوگرم مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۴ درصد از مجموع کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد افزود: 16 درصد باقی مانده از مواد کشف شده را ۲۳۳۰ کیلوگرم حشیش، ۴۷۵ کیلوگرم هروئین، ۳۵ کیلوگرم گراس، ۳۸۰ کیلوگرم شیشه، ۱۰ کیلو مرفین و ۱۰3 کیلوگرم سایر مواد تشکیل می دهند.

اصلانی ادامه داد: در هفته اخیر مجموعاً ۴۰۰۷ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۳۱۳۳ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۸۳۳ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند که  ۴1 نفر از دستگیر شدگان از اتباع بیگانه هستند.

وی با تاکید بر این که بیشتر از ۸۱ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، افزود: بیشترین حجم کشفیات با ۴۵۵۲ کیلوگرم مربوط به استان خراسان جنوبی است که معادل ۲۲ درصد کشفیات کشور است و سیستان و بلوچستان با ۳۳۷۸ کیلوگرم، کرمان با ۳۱۸۵ کیلوگرم، هرمزگان با ۲۰۸۵ کیلوگرم، یزد با ۱۵۴۶ کیلوگرم، تهران با ۹۸۲ کیلوگرم و فارس با ۹۳۲ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی بوده و باید تصریح کنم که سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۲ درصد است.

معاون دبیرکل ستاد افزود: طی این مدت ۱۴ دستگاه خودرو و ۲ قبضه سلاح توقیف شد. ۶۷ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۰ درصد انتظامی بوده است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 6 تير، 1401
زیر پوست سازمان ملل؛ از تجاوز جنسی تا شیوع وبا
تحلیلگر ایران زمین
زیر پوست سازمان ملل؛ از تجاوز جنسی تا شیوع وبا

اخیرا شبکۀ بی‌بی‌سی ۲ مستندی با عنوان «سوت‌زن‌ها؛ زیر پوست سازمان ملل» (The Whistleblowers: Inside the UN) تهیه کرده است که واقعیاتی را دربارۀ فساد نهادینه شده در این سازمان افشا می‌کند. در این‌جا گزارش روزنامۀ گاردین را دربارۀ محتوای تکان‌دهندۀ این مستند می‌خوانید.

شبحی که هنوز در کالبد برجام وجود دارد؛ چرا بایدن در مورد ایران اینقدر از ترامپ می ترسد
تحلیلگر ایران زمین
شبحی که هنوز در کالبد برجام وجود دارد؛ چرا بایدن در مورد ایران اینقدر از ترامپ می ترسد

ایجاد حس بی اعتمادی در بین مقامات ایرانی، ایجاد ترس در جو بایدن و ایجاد نوعی توهم و انتظار در بین متحدان منطقه ای آمریکا، سه تاثیر مخرب ترامپ و دولتش بر سیاست برجامی دولت فعلی آمریکا هستند.

نقش پهپاد در جنگ‌های امروز
محسن شیرپاک
نقش پهپاد در جنگ‌های امروز

تحرکات اخیر در منطقه و جهان در ارتباط با صنایع تولید پهپاد و به‌کارگیری آن در جنگ اوکراین و قره‌باغ و رقابت تولید پهپاد در کشورهای منطقه توسط ایران و اسرائیل، بررسی این موضوع را تبدیل به امری ضروری کرده است.