افزایش ۲۶ درصدی حقوق باید شامل بازنشستگان تامین اجتماعی هم بشود

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران گفت: افزایش ۲۶ درصدی حقوق و دستمزد کارگران باید شامل حال بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی نیز شود.
افزایش ۲۶ درصدی حقوق باید شامل بازنشستگان تامین اجتماعی هم بشود

به گزارش پایگاه خری تحلیلی ایران زمین، علی دهقان‌کیا در مورد افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: براساس ماده ۴۱ قانون، شورای عالی کار هر تصمیمی که برای حداقل بگیرهای جامعه کارگری تعیین می‌کند باید شامل حال حداقل بگیرهای بازنشستگان تأمین اجتماعی هم شود.

وی افزود: چنانچه این اتفاق رخ ندهد و ۲۶ درصد افزایش حقوق و همچنین ۳۰۰ هزار تومان حق مسکن برای بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفته نشود تبعیضی است که از سوی دولتمردان انجام می‌شود و نشان می‌دهد که نسبت به بازنشستگان این سازمان بی تفاوت هستند.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران تاکید کرد: حداقل پرداختی به بازنشستگان تأمین اجتماعی نباید کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد و سایر سطوح نیز در صورت تصویب دولت از افزایش ۲۱ درصدی برخودار می‌شود و پرداختی این گروه نیز نباید کمتر از حداقل‌ها باشد.

دهقان کیا گفت: اگر افزایش‌ها مبالغ عنوان شده نباشد و فقط شامل حال کارگران شود در این صورت ممکن است اتفاقات بدی رخ دهد و دیگر کسی نمی‌تواند جلوی این قشر زحمت کش جامعه را بگیرد.

به گفته وی، بازنشسته‌ای که ۳۰ سال کارکرده نباید حقوقش کمتر از ۲ و میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد و حداقل افزایش ۲۶ درصدی شامل شأن شود چرا که تورم اعلام شده بیش از ۴۰ درصد است.

امتیاز 4.17/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه