سه شنبه، 5 مرداد، 1400 | Tuesday 27th of July 2021
۲۰:۱۷
اجتماعی - کد خبر : 4390
چهارشنبه، ۲۱ خرداد، ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷

افزایش ۲۶ درصدی حقوق باید شامل بازنشستگان تامین اجتماعی هم بشود

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران گفت: افزایش ۲۶ درصدی حقوق و دستمزد کارگران باید شامل حال بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی نیز شود.

افزایش ۲۶ درصدی حقوق باید شامل بازنشستگان تامین اجتماعی هم بشود

به گزارش پایگاه خری تحلیلی ایران زمین، علی دهقان‌کیا در مورد افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: براساس ماده ۴۱ قانون، شورای عالی کار هر تصمیمی که برای حداقل بگیرهای جامعه کارگری تعیین می‌کند باید شامل حال حداقل بگیرهای بازنشستگان تأمین اجتماعی هم شود.

وی افزود: چنانچه این اتفاق رخ ندهد و ۲۶ درصد افزایش حقوق و همچنین ۳۰۰ هزار تومان حق مسکن برای بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفته نشود تبعیضی است که از سوی دولتمردان انجام می‌شود و نشان می‌دهد که نسبت به بازنشستگان این سازمان بی تفاوت هستند.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران تاکید کرد: حداقل پرداختی به بازنشستگان تأمین اجتماعی نباید کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد و سایر سطوح نیز در صورت تصویب دولت از افزایش ۲۱ درصدی برخودار می‌شود و پرداختی این گروه نیز نباید کمتر از حداقل‌ها باشد.

دهقان کیا گفت: اگر افزایش‌ها مبالغ عنوان شده نباشد و فقط شامل حال کارگران شود در این صورت ممکن است اتفاقات بدی رخ دهد و دیگر کسی نمی‌تواند جلوی این قشر زحمت کش جامعه را بگیرد.

به گفته وی، بازنشسته‌ای که ۳۰ سال کارکرده نباید حقوقش کمتر از ۲ و میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد و حداقل افزایش ۲۶ درصدی شامل شأن شود چرا که تورم اعلام شده بیش از ۴۰ درصد است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 5 مرداد، 1400
کودتای نقاب
علی ثبوت
کودتای نقاب

تیر ماه 1359 با مراجعه یک افسر خلبان به آیت الله خامنه ای و با فاصله چند ساعت بعد ، مراجعه یک عضو نیروی ویژه ارتش به حفاظت اطلاعات تیپ خود ، پرده از کودتایی در حال وقوع برای ضربه زدن به انقلاب ایران برداشته شد.