پنجشنبه، 3 تير، 1400 | Thursday 24th of June 2021
۲۰:۵۷
شنبه، ۲۴ اسفند، ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷

افزایش ۲۰ درصدی پرداخت الکترونیکی کرایه های تاکسی

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت : ۲۰ درصد پرداخت الکترونیکی کرایه‌ها بیشتر شده است.

افزایش ۲۰ درصدی پرداخت الکترونیکی کرایه های تاکسی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در نشست خبری مجازی که به منظور تشریح اقدامات شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس برگزار شد گفت: در نخستین جلسه در ستاد مدیریت بحران موضوع بحث و آموزش خود مراقبتی بین رانندگان تاکسی مدنظر قرار گرفت و دستورالعمل مورد نیاز در این زمینه تهیه و به تائید وزارت بهداشت رسید.

او در خصوص تهیه مواد ضدعفونی کننده با اشاره به گرفتاری که در زمینه تأمین آنها ایجاد شد گفت: اولین محموله مواد ضد عفونی کننده برای رانندگان تاکسی شنبه هفته گذشته تأمین و این محموله‌ها را در پایانه‌ها تحویل رؤسای خطوط دادیم و ایستگاه‌های ویژه‌ای در این زمینه در نظر گرفته شد. برای تاکسی‌های تلفنی و گردشی نیز مواد ضد عفونی کننده در دفاتر تاکسیرانی مناطق شهرداری تهران در نظر گرفته شد که رانندگان می‌توانند برای دریافت به این دفاتر مراجعه کنند.

قنادان با اشاره مشکلی که در تهیه ماسک و مواد ضد عفونی کننده وجود دارد به تهیه ۵ هزار ماسک اشاره کرد و گفت: این ماسک‌ها با اولویت بندی بر اساس بانک اطلاعاتی که داشتیم به رانندگانی که دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند با اولویت ارائه کردیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص مشکلاتی که در پرداخت آنلاین وجود دارد با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی تعداد مسافران گفت: علیرغم این مسئله ۲۰ درصد پرداخت الکترونیکی کرایه‌ها بیشتر شده است و برنامه‌هایی را با سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران در نظر گرفته‌ایم تا این آمار بیشتر شود و پرداخت الکترونیکی کرایه با شرایط راحت‌تری انجام گیرد.

قنادان در پاسخ به این سوال که به دلیل شیوع کرونا محدودیت ظرفیت جابجایی مسافر برای تاکسی‌ها در نظر گرفته شده است گفت: شرایط پیچیده اجتماعی در پی بروز کرونا در کشور ایجاد شده است و با کاهش مسافران سطح درآمد حدود صدهزار راننده کمتر شده و این مسئله ما را با چالش همراه کرده است. از طرفی ما ناگریز به اجرای برخی محدودیت‌ها به دلیل رعایت اصول بهداشتی هستیم. در برخی خطوط تاکسی‌ها رانندگان مجاز به سوار کردن همزمان سه مسافر هستند و در تلاشیم که برای همه خطوط این موضوع را اجرایی سازیم که در ابتدا برای سلامت خود رانندگان مساله مهمی است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...