شنبه، 27 شهريور، 1400 | Saturday 18th of September 2021
۱۲:۵۰
اجتماعی - کد خبر : 2820
شنبه، ۲۴ اسفند، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

افزایش ۲۰ درصدی پرداخت الکترونیکی کرایه های تاکسی

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت : ۲۰ درصد پرداخت الکترونیکی کرایه‌ها بیشتر شده است.

افزایش ۲۰ درصدی پرداخت الکترونیکی کرایه های تاکسی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در نشست خبری مجازی که به منظور تشریح اقدامات شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس برگزار شد گفت: در نخستین جلسه در ستاد مدیریت بحران موضوع بحث و آموزش خود مراقبتی بین رانندگان تاکسی مدنظر قرار گرفت و دستورالعمل مورد نیاز در این زمینه تهیه و به تائید وزارت بهداشت رسید.

او در خصوص تهیه مواد ضدعفونی کننده با اشاره به گرفتاری که در زمینه تأمین آنها ایجاد شد گفت: اولین محموله مواد ضد عفونی کننده برای رانندگان تاکسی شنبه هفته گذشته تأمین و این محموله‌ها را در پایانه‌ها تحویل رؤسای خطوط دادیم و ایستگاه‌های ویژه‌ای در این زمینه در نظر گرفته شد. برای تاکسی‌های تلفنی و گردشی نیز مواد ضد عفونی کننده در دفاتر تاکسیرانی مناطق شهرداری تهران در نظر گرفته شد که رانندگان می‌توانند برای دریافت به این دفاتر مراجعه کنند.

قنادان با اشاره مشکلی که در تهیه ماسک و مواد ضد عفونی کننده وجود دارد به تهیه ۵ هزار ماسک اشاره کرد و گفت: این ماسک‌ها با اولویت بندی بر اساس بانک اطلاعاتی که داشتیم به رانندگانی که دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند با اولویت ارائه کردیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص مشکلاتی که در پرداخت آنلاین وجود دارد با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی تعداد مسافران گفت: علیرغم این مسئله ۲۰ درصد پرداخت الکترونیکی کرایه‌ها بیشتر شده است و برنامه‌هایی را با سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران در نظر گرفته‌ایم تا این آمار بیشتر شود و پرداخت الکترونیکی کرایه با شرایط راحت‌تری انجام گیرد.

قنادان در پاسخ به این سوال که به دلیل شیوع کرونا محدودیت ظرفیت جابجایی مسافر برای تاکسی‌ها در نظر گرفته شده است گفت: شرایط پیچیده اجتماعی در پی بروز کرونا در کشور ایجاد شده است و با کاهش مسافران سطح درآمد حدود صدهزار راننده کمتر شده و این مسئله ما را با چالش همراه کرده است. از طرفی ما ناگریز به اجرای برخی محدودیت‌ها به دلیل رعایت اصول بهداشتی هستیم. در برخی خطوط تاکسی‌ها رانندگان مجاز به سوار کردن همزمان سه مسافر هستند و در تلاشیم که برای همه خطوط این موضوع را اجرایی سازیم که در ابتدا برای سلامت خود رانندگان مساله مهمی است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 27 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.

افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل
شهریار نبوی
افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل

با توجه به اینکه مردم افغانستان طی دو دهه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند، اکنون انتظارت و توقعات و باورهای متفاوتی با دهه ۱۹۹۰ در آن جامعه مستقر است. برخورداری از آزادی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اینترنت و ارتباطات، مصرف کالاهای خارجی، آزادی نسبی هنر و آموزش و نظایر آن، جامعه کاملا متفاوتی از دهه ۱۹۹۰ خلق نموده است.