افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کووید-19 در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت از بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کووید-19 طی 24 ساعت گذشته، خبر داده است. اتفاقی که به گفته برخی از کارشناسان می‌تواند زنگ خطر آغاز پیک دوم بیماری کرونا در کشورمان باشد.
افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کووید-19 در کشور

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از اقتصاد نیوز، آخرین آمار اعلام شده از تعداد مبتلایان به ویروس کووید-19 نشان میدهد که علی رغم کاهش شمار مبتلایان به طور روزانه در هفته گذشته، از آغاز هفته جاری روند ابتلا دوباره سیر صعودی پیدا کرده که به گفته برخی از کارشناسان زنگ خطر آغاز پیک دوم شیوع کووید ۱۹ می‌تواند باشد.

آمار رسمی وزارت بهداشت نشان می‌دهد که شمار مبتلایان جدید (روزانه) ویروس کرونا در سه روز گذشته از حدود ۸۰۰ مورد در روز شنبه به بیش از ۱۳۰۰ مورد در روز سه‌شنبه ( امروز) رسیده است.

 به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۱۶ اردیبهشت و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 1323 بیمار جدید مبتلا به کووید-19 در کشور شناسایی شده و در همین مدت  63 بیمار جانشان را ازدست داده اند.

بر همین اساس تعداد کلی بیماران مبتلا به ویروس کووید-19 درکشور به ۹۹۹۷۰ نفر رسید و مجموع جان باختگان این بیماری نیز ۶۳۴۰ نفر در کشور می‌باشد.

هم‌چنین۸۰۴۷۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده، ۲۶۸۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار داشته و تا کنون ۵۱۹ هزار و ۵۴۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

امتیاز 3.52/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه