جمعه، 4 خرداد، 1403 | Friday 24th of May 2024
۰۸:۵۰
سیاست - کد خبر : 493
سه شنبه، ۰۲ مهر، ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

افروغ می‌گوید ایران نباید مذاکرات موشکی را نمی‌پذیرد

ایران زمین: نماینده اصولگرای ادوار مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از مذاکرات احتمالی بین ایران و آمریکا، گفت: اگر قرار است راجع به صلاح های موشکی مذاکره شود، یعنی می خواهند درباره اصل نظام مذاکره کنند.

افروغ می‌گوید ایران نباید مذاکرات موشکی را نمی‌پذیرد

ایران زمین: نماینده اصولگرای ادوار مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از مذاکرات احتمالی بین ایران و آمریکا، گفت: اگر قرار است راجع به صلاح های موشکی مذاکره شود، یعنی می خواهند درباره اصل نظام مذاکره کنند. این یعنی آنکه می‌خواهند عقب نشینی کنند و قدرت بازدارنده خود را در معرض تاراج قرار دهند و به فروش برسانند.  


به گزارش ایران زمین و به نقل از فارس، عماد افروغ استاد دانشگاه ضمن اشاره به برخی فرضیه‌ها مبنی بر احتمال مذاکرات ایران و آمریکا و عواقب و نتایج انجام احتمالی این مذاکرات، گفت: توافقی صورت گرفت و به رغم همه کم و کاستی ها و نقدهایی که می توان بر آن توافق وارد کرد، به هرحال به امضای کشورهای ذیربط رسید. آمریکا یک طرفه خارج شد و اروپایی‌ها هم به تعهدات خود عمل نکردند. با این شرایط چه توجیه و ضمانتی می‌تواند داشته باشد که ما دوباره وارد مذاکره شویم و مجددا به همان ماجرای قبل گرفتار نشویم. هیچ توجیهی ندارد که وارد توافقات جدید شویم.


وی ادامه داد: اگر ایران خدای نکرده این توافق را بپذیرد، یعنی از مواضع خود عقب نشینی و ملت شریف ایران را خوار کرده است. حاکمان نماینده مردم هستند و بایستی گوش به فرمان آن ارزش های انقلاب مردم، قانون اساسی و نظام جمهوری‌اسلامی باشند و بیخود نمی‌توانند خودکامه عمل کنند. تیم مذاکره‌ کننده به هیچ وجه نه آنها زیر پای توافق جدید خواهند رفت و نه مجاز هستند که زیرپای توافق جدید بروند. من تصور می‌کنم که از توافق جدید بوی هسته‌ای به مشام نمی رسد بلکه بوی تسری مذاکرات هسته ای به آن نیروی اصلی بازدارنده کشورمان یعنی سلاح های موشکی به مشام می‌رسد.

 

افروغ گفت: ما باید مقاومت کنیم و هرجا مقاومت کردیم، پیروز بودیم و هرجا عقب نشینی کردیم با هر توجیهی جز شکست چیزی به دست نیاوردیم. ما کماکان باید مقاومت کنیم و مقاومت مان خیلی حکیمانه بوده است و تا کنون از این مقاومت حکیمانه فاصله نگرفته ایم.


این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر قرار است راجع به صلاح های موشکی مذاکره شود، یعنی می خواهند درباره اصل نظام مذاکره کنند، گفت: این یعنی آنکه می‌خواهند عقب نشینی کنند و قدرت بازدارنده خود را در معرض تاراج قرار دهند و به فروش برسانند. به هیچ وجه این امر توجیهی ندارد به ویژه مذاکره با فرد معلوم الحالی به نام ترامپ و  فرد شبه ترامپ بنام جانسون که هزاران مشکل دارند. ما باید مقاومت کنیم و هرجا مقاومت کردیم، پیروز بودیم و هرجا عقب نشینی کردیم با هر توجیهی جز شکست چیزی به دست نیاوردیم.


وی با بیان اینکه ما کماکان باید مقاومت کنیم و مقاومت مان خیلی حکیمانه بوده است و تا کنون از این مقاومت حکیمانه فاصله نگرفته ایم، خاطرنشان کرد:‌ ما توصیه مان به سران کشور این است که به آن مواضع مقاوم خود ادامه دهند و عقب نشینی نکنند و اگر خدای نکرده اینطور نباشد و در جاهای مختلف حرف های مختلف و متفاوت بزنند و عمل شان مطابق با حرف شان نباشد، به ضررشان تمام می شود. لذا باید به آنها گفت که در دوره های برداشتن گام های اول، دوم و سوم که حرف از مقاومت زدید،‌ عزیز شدید و از آن باید درس عبرت بگیرید.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 4 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!