جمعه، 7 بهمن، 1401 | Friday 27th of January 2023
۰۷:۵۴
اجتماعی - کد خبر : 4362
دوشنبه، ۱۹ خرداد، ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

افتتاح دوره استانداردسازی رفتار کارکنان کلانتری و پاسگاه

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: با برگزاری کارگاه‌های آموزش نظری و عملی در تلاش هستیم مهارت‌های حرفه ای کارکنان کلانتری و پاسگاه را در سطح پلیس شایسته اسلامی ارتقا دهیم.

افتتاح دوره استانداردسازی رفتار کارکنان کلانتری و پاسگاه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، سردار مهدی معصوم بیگی در مراسم افتتاحیه دوره استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان کلانتری و پاسگاه‌های سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با تاکید بر ضرورت استانداردسازی رفتار پلیس اظهار داشت: کار پلیس عبادت است، هدف اصلی ما نیز بالا بردن سطح کیفی خدمات در کلانتری‌ها و پاسگاه هاست لذا با اتخاذ راهبردهای لازم در صدد هستیم با ارتقا مهارت‌های مرتبط با دانش، بینش و سلوک رفتاری، حداکثر خدمات مطلوب را به شهروندان ارائه کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا هدف از برگزاری کارگاه آموزشی را تحقق فرامین و تدابیر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در تصویرسازی از پلیسِ خیرخواه، کاربلد، حرفه‌ای و مهربان در ذهن مردم عنوان کرد و افزود: معظم‌له کلانتری و پاسگاه‌ها را پیشانی و ویترین نیروی انتظامی، نیروهای مسلح و نظام اسلامی برشمرده‌اند که در منظر همگان قرار دارند و مستمراً توسط مردم ارزیابی می‌شوند لذا این فرمان ایجاب می‌کند رفتار، گفتار و عملکرد صحیح کارکنان گویای یک پلیس مؤمن، انقلابی و حرفه ای باشد تا آحاد جامعه با دیدن پلیس احساس آرامش و امنیت کنند.

این مقام انتظامی راه اندازی قرارگاه جهادی تربیت و آموزش در سازمان پلیس را که منجر به ارتقا مهارت‌های مختلف کارکنان شده است، بیانگر اهمیت امر آموزش از سوی ناجا عنوان کرد و ادامه داد: این اتفاق مهم نتیجه بسیار مطلوبی برای سازمان پلیس داشته است و آن افزایش رضایتمندی مردم است.

وی با طرح این موضوع که پلیس ما از منظر اخلاق حرفه ای قابل مقایسه با هیچ یک از پلیس‌های دنیا نیست، گفت: خداوند را شاکریم که در سایه تربیت صحیح و اسلامی در حال حاضر کارکنان پلیسِ نظام اسلامی افرادی مؤمن، حرفه ای، مقتدر، خیرخواه و مهربان هستند و از این لحاظ به خود می‌بالیم.

سردار معصوم بیگی ادامه داد: در سایه تعالیم دینی، پلیس نظام اسلامی مظهر رأفت، درستی و مهربانی است و کارکنان پلیس در تراز اسلامی ملجاء و پناهگاه ستم دیدگان، یار و یاور مظلومان و امید مردم در مقابله با ناهنجاری‌ها هستند.

اولویت، استفاده از قدرت مجاب گری و اقناع سازی

سردار معصوم بیگی در بخش دیگر این ارتباط ویدئو کنفرانس خطاب به کارکنان حاضر در کارگاه آموزشی گفت: امروز سازمان‌ها و کارکنانی در پیشبرد مأموریت‌های محوله موفق هستند که از قدرت کلام و بیان خوب برخوردار باشند از این رو پلیس نیز بایستی خودش را به قدرت مجاب گری، اقناع و همراه سازی و هنر هم‌افزایی که در حقیقت همان سرمایه اجتماعی پلیس محسوب می‌شود، مجهز کند.

وی بیان کرد: اولین ابزار و سلاح پلیس گفتار است، در واقع مهارت پلیس بایستی به گونه‌ای باشد قبل از اینکه بخواهد از دیگر سلاح و تجهیزات خود بهره ببرد با استفاده از ابزار لسانی، رفتاری و گفتمان صحیح خود صحنه را مدیریت و کنترل کند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا مأموریت نیروی انتظامی را ممزوج و جدا ناشدنی از آموزش دانست و افزود: حوزه آموزش به لحاظ حساسیت و تأثیری که بر امنیت و احساس امنیت دارد بایستی به صورت مستمر ادامه داشته باشد و نتیجه آن ورزیدگی کارکنان در حوزه‌های مختلف مأموریتی باشد.

سردار معصوم بیگی با تاکید بر پیگیری جدی امور آموزشی و اهتمام ویژه همه فرماندهان و کارکنان به امر آموزش افزود: چنانچه یکایک کارکنان به این مهم به عنوان یک ضرورت و نه به عنوان یک نیاز همت گمارند شاهد تعالی سازمان و تعالی تعامل و ارتباط بین پلیس و مردم بیش از پیش خواهیم بود.

موفقیت نیروی انتظامی در گرو موفقیت کلانتری و پاسگاه

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه اظهار داشت: حوزه‌های کلانتری و پاسگاه به میزانی که موفق باشند مأموریت نیروی انتظامی با موفقیت مواجه خواهد شد؛ به عبارتی موفقیت بخش عمده نیروی انتظامی در گرو عملکرد کوپ‌ها و بخش عمده موفقیت کوپ‌ها در گرو رفتار خوب است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده بین رفتار، منابع، تجهیزات، خروجی کار و تأثیر دیگران در مأموریت پلیس، بیش از ۵۰ درصد رضایت مندی مردم و نارضایتی مردم در گرو رفتار پلیس قرار گرفته است بنابراین مقوله رفتار صحیح با مردم جز موضوعاتی است که حتماً در این دوره از کارگاه آموزشی بیش از دوره‌های دیگر مورد اهتمام و توجه است.

این مقام انتظامی خدمت در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها را فرصتی ذی قیمت ارزیابی کرد و گفت: این مراکز انتظامی به دلیل قرار داشتن در نقطه تماس با مردم و توانایی گره گشایی از مشکلات مردم می‌توانند غبار غم و اندوه را از چهره مردم بزدایند و با خیر و برکتی که خداوند متعال از بابت خدمت رسانی بی منت عنایت خواهد کرد، کارکنان در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت به خیر شوند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان خاطرنشان کرد: هدف غایی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی ارتقا سطح رفتار و سلوک رؤسا و کارکنان کلانتری‌ها و پاسگاه هاست.

وی اظهار امیدواری کرد: با ارائه آموزش‌های صحیح بتوانیم هم موجبات صیانت از کارکنان را فراهم آوریم و هم مسیر خدمات رسانی را بیش از پیش برای مردم هموار کنیم.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 7 بهمن، 1401