گزیده اخبار :

اعمال تحریم‌ها ضد ایران، ترامپ را پیروز انتخابات نمی‌کند

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه تشدید تحریم‌ها و تروریسم اقتصادی و بهداشتی ضد ایران به پیروزی ترامپ در انتخابات نمی‌انجامد، نوشت: آمریکا جز اصلاح سیاست‌های غلط و جبران گذشته راهی ندارد.

اعمال تحریم‌ها ضد ایران، ترامپ را پیروز انتخابات نمی‌کند

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور روز شنبه در حساب توییتری خود نوشت: 

ادامه سیاست تبعیض نژادی و فشار زانو بر گردن در آمریکا و تشدید تحریم‌های یک‌جانبه و تروریسم اقتصادی و بهداشتی علیه ملت بزرگ ایران به پیروزی ترامپ در انتخابات نمی‌انجامد، بلکه این دولت را در افکار عمومی منزوی می‌کند. آمریکا جز اصلاح سیاست‌های غلط و جبران گذشته راهی ندارد.

آمریکا از سال ۹۷ تاکنون با اعمال تحریم‌های اقتصادی جدید، جنگی تمام عیار را ضد ملت ایران آغاز کرده است که از آن به عنوان «فشار حداکثری» یاد می کند؛ این تحریم‌های یکجانبه حتی در دوران شیوع بیماری کووید ۱۹ نیز تداوم داشته و تشدید هم شده است. جمهوری اسلامی ایران در مقابل این فشارها سیاست «مقاومت حداکثری» را در پیش گرفته است.

در همین چارچوب حسن روحانی رییس جمهوری در جلسه هیات وزیران تصریح کرد که آمریکایی‌ها باید از این سیاست‌ها و اقدامات یکجانبه خود از ملت ایران عذرخواهی کرده و صدمه‌ای که به ملت ایران زدند را جبران کرده و غرامت دهند.

رییس جمهوری اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران را حرافی‌های انتخابی دانست و تصریح کرد که کاخ سفید به جای این تعارفات و حرف‌ها، عذرخواهی کرده و به مقررات بازگردد.

امتیاز 3.75/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه