اعلام جزئیات حضور دانش آموزان اول و دوم ابتدائی در مدارس

ادامه فعالیت آموزشی در شبکه شاد و تلویزیون مانند گذشته خواهد بود
اعلام جزئیات حضور دانش آموزان اول و دوم ابتدائی در مدارس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، با توجه به مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا درخصوص بازگشایی مدارس، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدائی وزارت آموزش و پروش به تشریح جزئیات این مصوبه درباره حضور دانش آموزان اول و دوم ابتدائی در مدارس پرداخت.

بازگشایی در مناطق زیر 50 نفر در تمام پایه ها خواهد بود


حکیم زاده اظهار داشت: آموزش برای پایه های اول و دوم ابتدائی و نیز دروس عملی شایستگی های فنی در شاخه های کاردانش و فنی و حرفه ای در مناطق زرد و آبی از ابتدای بهمن ماه به صورت حضوری برقرار می شود و بازگشایی در مدارس زیر 50 نفر و مناطق آبی برای تمام پایه ها خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در هیچ شرایطی نباید دانش آموزان بیش از 10 نفر در کلاس حضور یابند و شیوه نامه نحوه گروه بندی، ورود و خروج و میزان حضور دانش آموزان به دلیل تفاوت در شرایط مدارس توسط شورای مدرسه تدوین می شود. تمهیدات لازم در دستورالعمل ابلاغی در نظر گرفته شده و در آن وظایف مسئولین استان ها و مناطق و مدیران مشخص است و رعایت مقررات و پروتکل های بهداشتی و نظارت بر آنها مورد تاکید است.

بحث دانش آموزان ابتدائی یک مسئله ملی است


معاون آموزش ابتدائی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدرسه در شرایط فعلی کارکردهای عادی خود را نخواهد داشت، مدارس باید طبق شیوه نامه های ارسال شده با رعایت نکات بهداشتی و در نظر گرفتن تهویه مناسب در کلاس ها عمل نمایند و حتی المقدور زمان حضور دانش آموزان در مدرسه در حد ضرورت و معطوف به آموزش باشد. بحث آموزش از تدریس جداست، در تدریس است که یادگیری شکل می گیرد. مسئله امروز دانش آموزان پایه اول و دوم ما یک مسئله ملی است و بحث سواد یک نسل در میان است.

حکیم زاده در پایان عنوان کرد: ادامه فعالیت آموزشی در شبکه شاد و تلویزیون مانند گذشته خواهد بود و دانش آموزان و معلمان می توانند در کنار آموزش های حضوری، از برنامه های متنوع تلویزیون که توسط همکاران توانمند و با تجربه ما تهیه شده است و همچنین از محتواهای بارگذاری شده در شبکه شاد استفاده کنند.

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه