چهارشنبه، 31 شهريور، 1400 | Wednesday 22nd of September 2021
۰۲:۳۴
خاورمیانه - کد خبر : 12429
سه شنبه، ۲۳ شهريور، ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۴

اعتراضات زنان افغان برای کسب حقوق برابر تحت حکومت طالبان ادامه دارد

از زمان باز پس‌گیری قدرت توسط طالبان در افغانستان، نحوه رفتار آن ها با زنان و سرکوب تظاهرات، نگرانی های زیادی را برای مردم ، بخصوص زنان در این کشور بوجود آورده است.

اعتراضات زنان افغان برای کسب حقوق برابر تحت حکومت طالبان ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، در اولین قانون تصویب شده توسط وزارت کشور دولت جدید افغانستان آمد: "از الان به بعد هرگونه تظاهرات و راهپیمایی، به دلایل امنیتی ممنوع می‌باشد." 

به نقل از دویچه وله، در این قانون اشاره شده است؛ که هرگونه تظاهرات و راهپیمایی باید با هماهنگی مقامات امنیتی کشور انجام شود و قبل از آن تمامی جزئیات، مانند شعارهای تظاهرات، باید به اطلاع ادارات امنیتی برسد.

سراج‌الدین حقانی، که اکنون ریاست وزارت کشور حکومت طالبان را بر عهده دارد، بیان کرد هرگونه نقض قوانین با عواقب قانونی متعددی همراه خواهد بود.

این محدودیت ها بیشتر بنظر می‌آید که، تظاهرات فعالان حقوق زنان، که از ابتدای به قدرت رسیدن دوباره طالبان جلوی صف اعتراضات ضد طالبان بوده اند، را هدف گرفته است.

محبوبه نسرین دخت، یکی از فعالان حقوق زنان در کابل، گفت: "ما به تظاهرات برای رسیدن به حقوق‌مان ادامه خواهیم داد؛ حتی اگر مجوز قانونی نداشته باشیم. همچنین، وزارت کشور حکومت طالبان هنوز به طور کامل فعالیت خود را آغاز نکرده است؛ بنابراین، ما باید از چه کسی مجوز برگزاری تظاهرات دریافت کنیم. مشخص است اگر برای گرفتن مجوز هم اقدام کنیم، آن‌ها به ما اجازه برگزاری تظاهرات نخواهند داد."

او که از ابتدای ماه جاری تظاهرات متعددی را علیه حکومت جدید افغانستان شکل داده است؛ در یکی از اعتراضات اخیر دستگیر شد. در این باره به خبرنگار دویچه وله گفت: "آن‌ها اطلاعات مرا وارد سیستم کردند و به من هشدار دادند که تظاهرات دیگری را برگزار نکنم؛ اما من عقب‌نشینی نمی‌کنم. اگر ما نجنگیم، باخت را پذیرفته‌ایم."

 

منبع: m.DW.com 

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار خاورمیانه
پربیننده‌ترین اخبار خاورمیانه
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز چهارشنبه، 31 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.