اصابت ۱۰ موشک به پایگاه التاجی و واکنش آمریکا

بخش اطلاع‌رسانی امنیتی عراق از اصابت ۱۰ موشک به داخل پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد خبر داد.
اصابت ۱۰ موشک به پایگاه التاجی و واکنش آمریکا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،بخش اطلاع‌رسانی امنیتی عراق از اصابت ۱۰ موشک به داخل پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد خبر داد.پایگاه التاجی میزبان نیروهای آمریکایی است.

 طبق گزارش منابع  خبری ، در پی اصابت راکت به پایگاه تاجی ، تا اکنون  2 انگلیسی  و یک تروریست آمریکایی به هلاکت رسیده اند .در این حادثه در پایگاه تاجی  واقع در بیست و پنج کیلومتری شمال بغداد 11 تروریست دیگر نیز زخمی شده اند.

اما سی ان ان گزارش داد که  ۱۱ نفر در حمله راکتی چهارشنبه به پایگاه التاجی در شمال بغداد زخمی شده‌اند.

در پایگاه نظامی تاجی علاوه بر نیروهای نظامی عراقی ۲۵۰ سرباز آمریکایی و انگلیسی در آن مستقر هستند.یک فرمانده ارشد نظامی آمریکایی پس از راکت باران اردوگاه تاجی به هلاکت  رسیده است.

  • بیانیه رسمی ستاد فرماندهی تروریست سنتکام پس از این حمله نیز منتشر شد.

سه نفر از پرسنل ارتش آمریکا در حمله راکتی/موشکی  به اردوگاه عراقی در تاجی در 11 مارس كشته شدند. اسامی این پرسنل تا زمان اطلاع خویشاوندان نزدیک خود مطابق با سیاست ملی ، مخفی نگه داشته می شوند.حدود 12 نفر از پرسنل پایگاه  مجروح شدند.   شناسایی عوامل این حمله از سوی نهاد های قانونی در دست بررسی است.

  • فرماندهی مشترک نیروهای مسلح عراق نیز اعلام کرد:

تحقیقات فوری برای مشخص شدن طرف هایی که به پایگاه التاجی حمله کردند، انجام خواهد شد.حمله به پایگاه التاجی اقدامی خصمانه و یک‌ چالش امنیتی خطیر به شمار می رود.

 ریاست جمهوری عراق نیز حمله موشکی به پایگاه نیروهای آمریکایی در شمال بغداد را محکوم کرد.ریاست جمهوری عراق همه‌ طرف ها را به خویشتنداری دعوت کرده است.

  • اما آمریکا نیز به موشک باران نیروهایش پاسخ داد.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی رووداو،به نقل از منابع حشدالشعبی، بعد از حمله موشکی به پایگاه تاجی، مقر گروههای نجبا، فاطمیون،حزب‌الله عراق و زینبیون در منطقه ابوکمال سوریه مورد حمله موشکی و بمباران هوایی جنگنده‌های هوایی آمریکا قرار گرفته است.

تلویزیون دولتی سوریه نیز حمله به بوکمال را اعلام و تایید کرد. 

 

امتیاز 3.09/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه