جمعه، 7 مهر، 1402 | Friday 29th of September 2023
۰۸:۰۹
ورزشی - کد خبر : 2166
جمعه، ۱۸ بهمن، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

اسکوچیچ ضعیف ترین انتخاب ممکن برای تیم ملی

ا چنین کارنامه ی ضعیفی که از مربی کروات می بینیم جای تعجب دارد که فدراسیون وی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرده است، فدراسیونی که در سالهای اخیر عملکرد بسیار ضعیف از خود به جای گذاشته با این انتخاب ویترین اشتباهات خود را تکمیل کرد

اسکوچیچ ضعیف ترین انتخاب ممکن برای تیم ملی

درحالی پس از کش و قوس های فراوان فدراسیون فوتبال ایران "دراگان اسکوچیچ" را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرد که این مرد کروات تاکنون تجربه ملی نداشته و به نوعی بدترین انتخاب ممکن از بین گزینه ها می باشد.


فدراسیون نشین ها بعد از بررسی های طولانی و نام آوردن از گزینه های مختلف برای سپردن سکان هدایت تیم ملی به وی، سرانجام به انتخاب "دراگان اسکوچیچ" به توافق نظر رسیدند. مرد 51 ساله کروات مه در کارنامه مربیگری خود افتخار چندانی ندارد و هیچ سابقه ملی هم تاکنون نداشته است، نکته جالب توجه این است که از آخرین جام کسب شده توسط اسکوچیچ 10 سال می گذرد.
او که در دوران بازیگری هافبک بوده است و برای تیم های ریکا کرواسی و لاس پالماس اسپانیا سابقه بازی دارد. اسکوچیچ در زمان مربیگری هدایت تیم هایی چون النصر عربستان، العربی کویت، زاگرب کرواسی و تیمی اسلوونیایی را بر عهده داشت. وی تنها موفق به کسب کاپ کرواسی و اسلوونی و سوپرکاپ این کشورها شده است، و تنها افتخارات دوران مربیگری وی همین سه جام بوده است.
دراگان در سال 2013 وارد فوتبال ایران شد و هدایت ملوان را بر عهده گرفت، در این تیم کارش را با رتبه ششمی به پایان رساند. سپس به عنوان سرمربی تیم دسته یکی خونه به خونه این تیم را به رده دوم لیگ یک و فینال جام حذفی رساند، کارنامه اسکوچیچ در فولاد خوزستان و نفت آبادان هم به رتبه های پنجم و ششم بسنده می شود.
در سالهای حضور وی به عنوان سرمربی تیم های لیگ برتری، تاکنون هدایت هیچ تیم بزرگی را بر عهده نداشته است، نکته قابل توجه این است که اسکوچیچ در تیم های ایرانی تحت هدایت خود یا به موفقیتی نرسیده و یا کارش را نیمه تمام گذاشته است.
با چنین کارنامه ی ضعیفی که از مربی کروات می بینیم جای تعجب دارد که فدراسیون وی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرده است، فدراسیونی که در سالهای اخیر عملکرد بسیار ضعیف از خود به جای گذاشته با این انتخاب ویترین اشتباهات خود را تکمیل کرد. شنیده ها از اهالی فوتبال چنین می باشد که اسکوچیچ بر اساس توانایی فنی انتخاب نشده و پای دلال ها درمیان است، در همین زمینه اظهار نظر مرتضی محصص به عنوان رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال جالب توجه است که گفته در انتخاب دراگان اسکوچیچ این کمیته فقط مشورت داده و انتخاب نهایی با هیات رئیسه فدراسیون بوده است. این سخنان نشان از شانه خالی کردن کمیته فنی فدراسیون فوتبال از ناکامی احتمالی مرد کروات در تیم ملی دارد. 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 7 مهر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!