استفاده از واکسن سرخک علیه کرونا

انستیتوپاستور فرانسه سعی دارد با استفاده از یک نسخه اصلاح شده از واکسن سرخک، بدن انسان را وادار کند در برابر ویروس کووید ۱۹ پادتن بسازد.
استفاده از واکسن سرخک علیه کرونا

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از فارس، انستیتوپاستور فرانسه سعی دارد با استفاده از یک نسخه اصلاح شده از واکسن سرخک، بدن انسان را وادار کند در برابر ویروس کووید ۱۹ پادتن بسازد.

تاکنون برخی از داروهایی که برای بیماری‌های دیگر تولید شده‌اند در بهبود افراد مبتلا به کووید_19 تاثیر مفیدی داشته‌اند. اما شاید این اولین بار است که از برای جلوگیری از ابتلا به کووید_19 از واکسنی استفاده می‌شود که پیش‌تر برای بیماری متفاوتی ساخته شده است.

اگرچه هنوز هیچ‌کدام از داروهایی که برای مداوای افراد مبتلا استفاده می‌شود به‌طور اختصاصی برای کووید_19 ساخته نشده، اما نمی‌توان تاثیر مثبت آن‌ها را نادیده گرفت.

ویروس شناسان در انستیتوی پاستور فرانسه از واکسن اصلاح شده سرخک برای فریب بدن در تولید آنتی بادی علیه کروناویروس جدید استفاده می‌کنند.

این موسسه برای تأمین بودجه تحقیقات بالینی در مورد واکسن این ویروس، ۴.۹ میلیون دلار کمک مالی اولیه دریافت کرده است.

فردریک تانژی ویروس شناس و مدیر آزمایشگاه نوآوری واکسن در انستیتو پاستور فرانسه باور دارد، ایمن‌سازی یکی از مؤثرترین روش‌ها برای مقابله با شیوه ویروس کرونا است.

تانژی پیش بینی می‌کند که این موسسه می تواند آزمایش واکسن کاندیدای خود را بر روی انسان ظرف مدت یک سال آغاز کند.

به گفته محققان استفاده از یک واکسن سرخک تأیید شده در این پژوهش بدان معنا است که فرایندهای آزمایش و ثبت امتیاز آن سریع‌تر انجام می‌شود. 

در ماه‌های ابتلا به این بیماری، حدود ۱۱۵ واکسن کرونا ویروس در سراسر جهان در حال توسعه است.

امتیاز 3.39/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه