استفاده از ماسک باید اجباری شود

سازمان جهانی بهداشت در دستورالعمل به‌روزرسانی شده خود از دولت‌ها خواست، استفاده از ماسک صورت در مناطق عمومی را اجباری کنند.
استفاده از ماسک باید اجباری شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، از آنجاکه تاکنون هیچ دارویی برای درمان مبتلایان به کووید 19 یافت نشده است و نیز تولید انبوه واکسنی که برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس بتواند موثر باشد، ماه‌ها به طول خواهد انجامید لذا همچنان کنترل این همه‌گیری با رعایت اصول بهداشتی میسر است.

اصولی که مبنی بر شستشوی مدام دست‌ها، عدم تماس دست با صورت، رعایت فاصله ایمنی است و البته استفاده از ماسک

به همین دلیل سازمان جهانی بهداشت در دستورالعمل به‌روزرسانی شده خود از دولت‌ها خواست، استفاده از ماسک صورت در مناطق عمومی را اجباری کنند.

این سازمان توصیه می‌کند، دولت‌ها در مناطقی که دچار شیوع گسترده ویروس کرونا هستند استفاده از ماسک‌های غیر پزشکی را در وسایل حمل و نقل عمومی، مغازه‌ها و مکان‌های دیگری که رعایت فاصله اجتماعی دشوار است، اجباری کنند.

این در حالی است که تا چندی پیش سازمان بهداشت جهانی  استفاده از ماسک را برای عموم الزامی نمی‌دانست و آن‌را فقط برای کادر و بیماران ضروری اعلام کرده بود که با تحقیقات جدید، استفاده از آن برای همه سودمند شناخته شد.

بطور عادی، افراد بالای ۶۰ سال یا افرادی که شرایط بهداشتی خاص دارند، باید در مکان‌های عمومی ماسک‌های پزشکی بپوشند، در حالی که همه کارکنان مراکز درمانی نیز باید از آنها استفاده کنند.

رعایت این دستورالعمل برای همه افراد شاغل در مراکز درمانی اجباری است، نه فقط  آنهایی که با بیماران مبتلا به کووید ۱۹ سر و کار دارند.

تدروس آدهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی، نسبت به جدی گرفتن نقش ماسک‌های صورت در کاهش شیوع ویروس کرونا هشدار داد و تأکید کرد که آنها تنها بخشی از یک استراتژی جامع برای شکستن بیماری کووید ۱۹ هستند.

امتیاز 3.36/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه