گزیده اخبار :

استرالیا از موفقیت واکسن ضد کرونا خبر داد

استرالیا اعلام کرد نتایج اولیه آزمایشات بالینی واکسن ضد کرونا در دانشگاه کوئینزلند نشان می‌دهد که این واکسن می تواند آنتی بادی هایی در جهت خنثی سازی ویروس کووید-۱۹ تولید کند.
استرالیا از موفقیت واکسن ضد کرونا خبر داد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، پس از همه‌گیری کووید 19، محققان در سراسر دنیا برای دستیابی به دارویی جهت مداوای مبتلایان به پا خاستند. از سوی دیگر نتایج تحقیقات نشان داده است که  تا زمانی‌که همه افراد در اقصی نقاط کره زمین، نسبت به این ویروس مقاوم نشوند، این همه‌گیری ریشه‌کن نخواهد شد.

به همین دلیل، دست‌یابی به واکسنی علیه این ویروس از ضرورت خاصی برخوردار است. تاکنون بیش از 100 واکسن در این زمینه معرفی شده است که برخی همچنان در مراحل اولیه آزمایش‌های بالینی است که گاهی با موفیقت این مراحل را پشت سر می‌گذارند.

استرالیایی‌ها نیز از آزمایش ابتدایی واکسنی گزارش داده‌اند که طی مدت زمان شش هفته توسط محققان دانشگاه کوئینزلند و با استفاده از نخستین فناوری «گیره مولکولی» در جهان ساخته شده است. بر اساس نتایج به دست آمده این واکسن می‌تواند آنتی بادی‌هایی در جهت خنثی سازی ویروس کرونا تولید کند.

فاز اول آزمایشات انسانی واکسن مذکور قرار است اوایل ماه جولای انجام شود.

محققان استرالیایی برای توسعه واکسن ویروس کرونا از فناوری «گیره مولکولی» استفاده کردند؛ گیره‌ها برای حفظ شکل پیچیده و در حال تغییر پروتئین اسپایک (ساختار موجود در ویروس کرونا) طراحی شده تا سیستم ایمنی بدن انسان بتواند آن را شناسایی کرده و سپس نابود کند و در نهایت به سیستم ایمنی بدن اجازه می‌دهد تا به طور موثرتری پاسخ دهد.

امتیاز 4.71/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه