پنجشنبه، 31 خرداد، 1403 | Thursday 20th of June 2024
۱۲:۲۶
سلامت - کد خبر : 4415
پنجشنبه، ۲۲ خرداد، ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

از داروی کرونا رونمایی شد

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: قرار است دارویی را برای مقابله با کرونا رونمایی کنیم که می تواند نقش مهمی در ‌کاهش مرگ و میر بیماران داشته باشد.

از داروی کرونا رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، با شیوع ویورس کرونای جدید که موسوم به کووید 19 است، بسیاری از محققان برای یافتن دارویی برای نجات جان مبتلایان دست به آزمایشات گسترده زدند. 

این بیماری نوظهور که تاکنون بیش از 400 هزار نفر را به گام مرگ فرستاده، بزرگترین بحران عصر حار است که بشریت را تهدید کرده.

لذا به موازات آنکه در پی یافتن واکسنی جهت جلوگیری از شیوع گسترده‌تر این همه‌گیری بود، باید در پی دارویی نیز جهت نجات جان مبتلایان باشیم.

محققان و پزشکان بیمارستان مسیح دانشوری که از ابتدای این پاندمی با تمام توان در حال تحقیق پیرامون کووید 19 و همچنین رسیدگی به مبتلاین هستند، وعده رونمایی از دارویی را داده‌اند که در جهت روند بهبود بیماران تاثیر بسیار مثبتی دارد.

در این رابطه دکتر علی اکبر ولایتی در یک نشست تخصصی به منظور بررسی نقش داروی رسیژن ( داروی ام اس) گفت: تلاش‌های فراوانی برای دستیابی به درمان مناسب و داروی تاثیرگذار انجام شده و در بیمارستان مسیح دانشوری با همت متخصصان و پزشکان، گام‌های ارزشمندی در حوزه پژوهشی برداشته شده است که امیدواریم هر چه زودتر نتایج مثبت آنان در اختیار قرار گیرد و  قرار است دارویی را برای مقابله با کرونا رونمایی کنیم که می تواند نقش مهمی در ‌کاهش مرگ و میر بیماران داشته باشد.

او ضمن ارائه توضیحاتی در مورد پژوهش‌های انجام شده جهت یافتن دارویی برای این بیماری، بیان کرد: یکی از داروهای مورد استفاده «رسیژن» است که در درمان بیماران کرونایی اثر گذاری فراوانی داشته است و می‌توانیم با استفاده از این دارو تا حدودی با بیماری مقابله کنیم که با کسب مجوز از وزارت بهداشت و رعایت قوانین مربوطه از آن استفاده شده و تا حدود ۵ برابر نسبت به قبل بهبودی داشته‌ایم هر چند که باید مطالعات در سطح وسیع‌تری توسعه یابد که با هماهنگی وزارت بهداشت طراحی و اجرا خواهد شد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 31 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!