دوشنبه، 11 مهر، 1401 | Monday 3rd of October 2022
۰۰:۴۴
ورزشی - کد خبر : 651
شنبه، ۱۳ مهر، ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

اره برگزیت گریبان گیر لیونل مسی خواهد شد

این مسئله شامل ورزشکاران و به ویژه فوتبالیست های مشهوری می شود که فرار مالیاتی صورت داده و سابقه کیفری دارند، این افراد تا قبل از برگزیت مشکلی برای رفت وآمد به بریتانیا نداشتند ولی هم اکنون دچار مشکلات فراوانی خواهند شد.

اره برگزیت گریبان گیر لیونل مسی خواهد شد

چند روزی می شود که اخبار پیرامون لایحه جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا تیتر اصلی رسانه های جهان است، اما تصویب این لایحه تنها تاثیرات سیاسی نخواهد داشت. برگزیت رفت و آمد ورزشکاران بین کشورهایی اروپایی را هم دشوار می کند، در راس همه ورزشکاران " لیونل مسی" فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا قرار خواهد داشت.

 


به گزارش گیومی اسپورت، در صورت تصویب قانون جدید اتباع کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا اگر دارای محکومیت کیفری و تعلیقی ناشی از فرار مالیاتی باشند، اجازه ورود به بریتانیا را حتی با وجود داشتن پاسپورت اتحادیه اروپا ندارند. این قانون کاملا شامل حال لیونل مسی خواهد بود، او در تابستان سال 2017 به دلیل فرار مالیاتی 4 میلیون یورویی که در سال های  2007 تا2009  انجام داد از سوی دادگاه اسپانیایی به 21 ماه حبس محکوم شد. البته به دلیل محکومیت کمتر از 2 سال او به زندان نرفت و در عوض جریمه 2 میلیون و 300 هزار یورویی را پرداخت کرد.

 


هرچند مسی عنوان کرد که این اتفاقات مربوط به زمانی است که 18 سال داشته و اطلاع چندانی از قوانین مالیاتی نداشته است، اما با این وجود در سابقه کیفری وی تاثیر گذاشت. بنابراین برگزیت مانع از حضور لیونل مسی در بازی هایی میشود که باید در خاک بریتانیا برگزار شود و این موضوع روی لیگ قهرمانان اثر مثبتی نخواهد داشت.

 


به گفته رئیس موسسه حقوقی"لوییس سیلکین" ، در صورتی که فردی شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد و سابقه کیفری یا حبس تعلیقی داشته باشد می تواند به بریتانیا سفر کند البته تا زمانی که تهدیدی برای امنیت ملی محسوب نگردد. اما درصورتی که فرد شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نباشد و دارای سابقه کیفری و یا حبس، حتی تعلیقی بوده نمی تواند وارد بریتانیا شود. این مسئله شامل ورزشکاران و به ویژه فوتبالیست های مشهوری می شود که فرار مالیاتی صورت داده و سابقه کیفری دارند، این افراد تا قبل از برگزیت مشکلی برای رفت وآمد به بریتانیا نداشتند ولی هم اکنون دچار مشکلات فراوانی خواهند شد.
به این ترتیب باشگاه بارسلونا باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکل ستاره خود بکار گیرد، چراکه در وضعیت کنونی تیم نبود مسی ضربه بزرگی به کاتالان ها خواهد زد.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 11 مهر، 1401
داستان تشکیل حزبی که جمهوری اسلامی را به قدرت رساند
تحلیلگر ایران زمین
داستان تشکیل حزبی که جمهوری اسلامی را به قدرت رساند

شهید باهنر معتقد است افزایش آزادی حاصل از انقلاب و کار حزبی قوی راست‌ها و چپ‌ها، روحانیون ارشد و عالیرتبه را به فکر ایجاد یک حزب متمرکز اسلامی انداخت و اینگونه بود که حزب جمهوری اسلامی در روز 29 بهمن 1357 تشکیل شد.

معادله چندمجهولی حمله به سلمان رشدی و برجام/ دست های پشت پرده فعال شده اند/ سیاست داریوش به ما چه می گوید؟
تحلیلگر ایران زمین
معادله چندمجهولی حمله به سلمان رشدی و برجام/ دست های پشت پرده فعال شده اند/ سیاست داریوش به ما چه می گوید؟

سیاستی که توسط مخالفان برجام پیش گرفته شده سیاستی تاریخی و مرموز است که پیش از این بارها به کار رفته و می‌توان نام آن را «سندرم داریوش» گذاشت. سندرمی که ردپای آن در حمله به سلمان رشدی هم دیده می‌شود.